Siatkówka. Srebro Polaków w Lidze Narodów

Data publikacji: 27 czerwca 2021 r. 22:50
Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca 2021 r. 22:50
Na zdjęciu: Bartosz Kurek. Fot. Ryszard Pakieser (arch. 14.10.2018)

Nie było pierwszego w historii zwycięstwa Polaków w Lidze Narodów. W finale rozgrywanego w Rimini turnieju siatkarzy Ligi Narodów Polacy toczyli zaciętą walkę z Brazylią tylko przez dwa sety, a w dwóch pozostałych byli już wyraźnie słabsi i zasłużenie przegrali cały mecz, kończąc imprezę ze srebrnymi medalami.

Polska - Brazylia 1:3 (25:22, 23:25, 16:25, 14:25)

Polska: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk

Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna edycja LN odbywała się w formie „bańki sanitarnej” we włoskim Rimini. W fazie zasadniczej biało-czerwoni wygrali 12 z 15 spotkań i zajęli drugie miejsce. Najlepsi byli Brazylijczycy (13-2). Obie drużyny potwierdziły swoją siłę w półfinałach. „Canarinhos” bez straty seta pokonali Francję, a podopieczni Vitala Heynena w takim samym stosunku ograli Słowenię.

W finałowym meczu z Brazylią w naszym zespole najlepiej zagrał Bartosz Kurek, który zdobył najwięcej, bo 17 punktów. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno reprezentował on barwy szczecińskiej Stoczni... (mij)