Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Siatkówka. Radosław Anioł sternikiem Chemika

Data publikacji: 29 marca 2024 r. 22:45
Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2024 r. 22:45
Siatkówka. Radosław Anioł sternikiem Chemika
Fot. Ryszard Pakieser  

Walne Zgromadze Akcjonariuszy KPS Chemik Police powołało nową Radę Nadzorczą, która delegowała Radosława Anioła do pełnienia funkcji p.o. prezesa klubu. Na stanowisku zastąpił Pawła Frankowskiego, który pełnił tę funkcję od blisko 8 lat.

Radosław Anioł z siatkówką związany jest od 15 lat. W Chemiku pracuje od momentu awansu drużyny do ekstraklasy i utworzenia KPS Chemik Police S.A. W pierwszych sezonach pełnił funkcję managera, a następnie dyrektora zarządzającego.

- Objęcie stanowiska prezesa jednej z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce jest dużym wyróżnieniem. Wychodzę jednak z założenia, że na emocjonalne przemyślenia przyjdzie czas. Na pewno nie są to wymarzone okoliczności do rozpoczynania pracy na stanowisku prezesa. Mam wizję klubu, który rozwija się na wielu płaszczyznach. Zależy mi m.in. na rozwoju marketingu, pozyskiwaniu sponsorów, dywersyfikacji finansowania, wprowadzeniu sekcji młodzieżowych lub współpracy z podmiotami młodzieżowymi już istniejącymi z Polic i Szczecina. Plany mam ambitne, ale na ten moment trudne do realizacji. Obecnie Chemik nie ma finansowania, a czasu jest mało. Mamy w klubie ludzi, którzy są tutaj od lat. Zależy im na Chemiku, mają ogromną wiedzę o funkcjonowaniu drużyny - mistrza Polski, znają organizację pracy. Brakuje nam gwarancji finansowania i zrobimy wszystko, żeby znaleźć rozwiązanie tego problemu. Najgorszy jest oczywiście czas. Od pierwszego dnia rozmawiamy o możliwych rozwiązaniach, ale wiele podmiotów odpowiada nam o współpracy w kolejnym sezonie czy kolejnych latach. Cieszy nas wizja długoterminowej współpracy i w normalnych warunkach spokojnie prowadzilibyśmy negocjacje, ale aktualnie daleko nam do „normalnych warunków”. Potrzebujemy rozwiązania „na już”. Staramy się je znaleźć. Na tę chwilę się nie udało, ale mam nadzieję, że finalnie się uda  – mówi Radosław Anioł.

Nowy prezes klubu rozmawiał już z prezesem Grupy Azoty.
 
- Jestem również w stałym kontakcie z prezesem Grupy Azoty panem Adamem Leszkiewiczem, który pogratulował mi objęcia nowej funkcji. Prezes zapewnił, że Grupa Azoty będzie zaangażowana w proces poszukiwania sponsorów, w przyszłym tygodniu jesteśmy już umówieni na pierwsze spotkanie w tym temacie. Mamy więc poczucie, że Grupa wspiera nas w trudniejszym okresie. Grupa Azoty jest od lat sponsorem ZAKSY - do tej pory potencjał wspólnych działań wspierających siatkówkę damską i męską nie był wykorzystywany, ale wiem, że nowy prezes Grupy rozważa takie projekty - dodaje Radosław Anioł.

We wtorek Chemik przed własną publicznością rozpocznie półfinały play-off Tauron Ligi. Rywalem będzie ŁKS lub Budowlani, a zadecyduje o tym trzeci sobotni mecz ćwierćfinałowy łódzkich drużyn. (woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jbie
2024-03-30 14:30:40
Życzę nowemu Prezesowi aby znalazł sponsora i utrzymał klub " na powierzchni". A także, aby nie wyprowadzał klubu ze Szczecina, bo tu jest kilka tysięcy kibiców Chemika.
pis
2024-03-30 12:31:14
Frankowski mial pojcie jak doic klub teraz bedzie ZDTIM sprzatal przystanki nygus w srodowisku siatkarskim jest spalony
Groszek
2024-03-30 12:19:16
Frankowski zostawił 1/4 etatu w ZDiTM i kasiorka płynęła za nic... publiczna kasiorka i to z błogosławieństwem dyrekcji przybytku. A teraz wróci na cały etat za kilka tysięcy :-D
Rudy
2024-03-30 10:07:21
Frankowski nigdy nie miał zielonego pojęcia o prowadzeniu klubu sportowego, wylizał tą posadę, zmiana władzy i kop, pewnie wróci do ZDiTM gdzie zostawił sobie 1/4 etatu.
@fan
2024-03-30 10:00:32
no coż, tak sie kończy sprawa jak ma sie kumpli w pis np Brudzińskiego z którym się chodziło do szkoły a doświadczenia brak. Ciekawe czy w zarzadzie dróg sie cieszą
Fan
2024-03-30 09:46:43
Klub będzie istniał jeśli w swe łapy weźmie PO. Warunek Prezesem musi być z PO i jeszcze kilku z tej formacji.
Oby
2024-03-30 08:08:58
się udało znaleźć sponsora. I to nie jednego
kilka prywatnych
2024-03-30 07:52:34
PO będzie chciała zamordować państwowe spółki , trzeba szukać wsród prywatnych. POwska gmina police też nie widzi że ma wielki klub u siebie ,potrafiła się tylko na nim wozić i reklamować nic nie dając. Jest nadzieja że stworzą drużynę na środek tabeli.
Siatkara
2024-03-30 07:37:36
Poprzedni prezesek ucieka?tak bez żadnego rozliczenia?to on winien całej sytuacji ,nim się jakieś służby powinny zająć;-)!
toi
2024-03-30 07:17:14
śmiech... prezes na parę dni...
Robert
2024-03-29 23:20:09
To wstyd...po prostu hańba !. Klub który jest znany w całej Europie ma problem finansowy ?. Poprzedni prezes / Frankowski / grzał się na posadzce i robił do dobrą minę do złej gry. A co...nie mamy w Szczecinie firm do sponsorowania ?..np. Amazon...czy ktoś z tą firmą rozmawiał ?. A warto...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA