Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Siatkówka. Chemik już w półfinale [GALERIA]

Data publikacji: 27 marca 2024 r. 23:21
Ostatnia aktualizacja: 28 marca 2024 r. 12:13
Siatkówka. Chemik już w półfinale
Fot. Ryszard Pakieser  

Siatkarki Chemika zameldowały się w środowy wieczór w półfinale Tauron Ligi. Rywalki w tej fazie rozgrywek policzanki poznają dopiero w sobotę.

Chemik Police - MKS Kalisz 3:1 (21:28, 25:18, 25:18, 33:31)

Chemik: Inneh-Varga, Kowalewska, Sahin, Wasilewska, Pierzchała, Łukasik, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Mędrzyk, Honorio

Drugi mecz policzanek z MKS Kalisz w fazie play-off okazał się najtrudniejszym w bezpośredniej rywalizacji. Zespoły spędziły na parkiecie blisko dwie godziny, a najbardziej zacięty ostatni set trwał ponad 33 minuty. Zwycięstwo w decydującej partii dały Chemikowi rewelacyjnie spisujące się Mędrzyk i Inneh-Varga.

Chemik długo nie mógł znaleźć w tym meczu właściwego rytmu. Od początku miał spore kłopoty w przyjęciu zagrywki i ataku. Kaliszanki przyjechały tymczasem do Netto Areny pełne wiary w odwrócenie losów ćwierćfinałowej rywalizacji. Grały odważnie i bez kompleksów. Już w I secie trzy razy zatrzymały Chemika blokiem. To był jeden z elementów, który dał kaliszankom zwycięstwo w inauguracyjnej partii. 

Chemik otrząsnął się z letargu i przejął kontrolę nad wydarzeniami w II i III secie. Wydawało się, że MKS już nie poderwie się do walki. Tymczasem w decydującej odsłonie kaliszanki jeszcze raz postawił się Chemikowi. Długo prowadziły, a w końcówce seta szły z Chemikiem punkt za punkt. Po kilku piłkach meczowych decydujący punkt policzanki zdobyły po błędzie dotknięcia siatki przez Efimienko-Młotkowską. Radość, jaka po decydującej akcji zapanowała w polickiej drużynie, najlepiej pokazuje, jak mimo kłopotów finansowych drużynie z Polic, zależy na końcowym sukcesie w Tauron Lidze.

Dopiero w sobotę po decydującym meczu Budowlanych z ŁKS Chemik pozna swojego półfinałowego rywal. W łódzkich derbach po dwóch meczach jest remis. Druga parę półfinałowa tworzą Rysice Rzeszów i BKS Bielsko.

(woj)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bielik
2024-03-28 12:02:58
Brawo za zwycięstwo. Chemiczki bardzo się starają, mimo braku sponsora. Aż wierzyć się nie chce, że nie mają sponsora, który wsparł by taką znaną markę jak Chemik. Może jakiś sponsor ze Szczecina?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA