sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Problem zdiagnozowany, naprawa trwa

Siatkówka. Problem zdiagnozowany, naprawa trwa

Siatkówka. Problem zdiagnozowany, naprawa trwa
Data publikacji: 2018-10-15 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-17 00:26
Wywietleń: 1889 356348

Znane są już przyczyn awarii oświetlenia i włączenia się alarmu przeciwpożarowego w Netto Arenie podczas niedzielnego meczu siatkarskiej plus Ligi Stoczni Szczecin z Treflem Gdańsk.

Według operatora hali za niedzielne kłopoty odpowiedzialne są uszkodzone dwa elementy instalacji elektrycznej, a nie jak wcześniej przypuszczano dym papierosowy w jednej z toalet.

„W dniu 14.10.2018 r. krótko po godz. 15-tej w hali głównej w Netto Arenie wystąpił alarm pożarowy. Nastąpiło wyłączenie całości oświetlenia meczowego. Obsługa techniczna obiektu zaczęła przeprowadzanie inspekcji w celu zlokalizowania miejsca zainicjowania alarmu. W tym czasie do hali przyjechała straż pożarna przywołana automatycznie z centrali pożarowej hali, która skontaktowała się z ochroną obiektu. Polecono strażakom oczekiwanie na dalsze informacje.

W wyniku wstępnej inspekcji obsługi technicznej ustalono, że alarm został spowodowany przez zadymienie w pomieszczeniu rozdzielnicy głównej RGH2 na poziomie -1, zasilającej jeden z obwodów oświetlenia meczowego. Z powodu powagi sytuacji, w związku z przerwaniem meczu piłki siatkowej, wezwano pogotowie energetyczne. Po przyjeździe pogotowia przeprowadzono inspekcję w pomieszczeniu trafostacji, gdzie okazało się, że wszystkie obwody mają zasilanie. Zdecydowano o przeprowadzeniu szczegółowej inspekcji rozdzielnicy głównej RGH2. Okazało się, że zadymienie w pomieszczeniu 1/15 wystąpiło z powodu przegrzania rozłącznika kompaktowego ABB XT3N 250, który został uszkodzony i nie nadawał się do dalszej eksploatacji. Pomimo podejmowanych prób naprawy awarii, uszkodzenia okazały się na tyle poważne, że o godz. 17.45 zdecydowano o zaprzestaniu dalszych działań, ponieważ nie było możliwości usunięcia ich w danym dniu. W dniu 15.10.2018 r. w godzinach rannych obsługa techniczna hali przeprowadziła szczegółową inspekcję szynoprzewodów, w trakcie której stwierdzono uszkodzenie na poziomie -1. "

Prezes Arena Szczecin Operator Norbert Rokita przyznaje, że trwają prace przy usunięciu awarii.

- To nie jest typowa instalacja. Producentem szynoprzewodu jest włoska firma, a jej jedyny przedstawiciel w Polsce znajduje się na Śląsku. Działania służb technicznych mają na celu ominięcie tego odcinka szynoprzewodu i tymczasowe zastąpienie go kablem tak, aby środowy meczu Stoczni odbył się bez przeszkód. Na 99 procent mecz nie jest zagrożony, ale dopóki nie włączymy oświetlenie nie możemy tego zadeklarować w 100-procentach - mówi Norbert Rokita.©℗(woj)

Fot. R. Pakieser

 

 

 

-

Komentarze

mc2
co tam, tylko trochę dymu, bo ktoś za dużo światła podłączył na jedną fazę ; ) dobrze że pożar nie wybuchł w hali pełnej ludzi.
2018-10-17 00:16:56
verto
To jak z szynami szybkiego tramwaju.
2018-10-16 07:24:56
Bzdura
cyt. "Polecono strażakom oczekiwanie na dalsze informacje". Wyjaśniam: Nikt nie ma prawa czegokolwiek polecać strażakom, bo z chwilą przyjazdu dowodzi strażak i to on wydaje polecenia a wszyscy inni mają się podporządkować.
2018-10-16 01:03:40
do Szczecinianki
Nie ma co sie śmiać z tego komunikatu, jak nie potrafią znaleźć elektryka przez godzinę, to trudno ,żeby pisali poprawną polszczyzną. A skoro w Azoty Arenie a teraz w Netto Arenie wystąpiło już sporo gwiazd estrady i sportu, to raz mógł wystąpić alarm pożarowy
2018-10-15 22:14:16
Szczecinianka
"...w hali głównej w Netto Arenie wystąpił alarm pożarowy..." "W tym czasie do hali przyjechała straż pożarna przywołana automatycznie z centrali pożarowej hali..." A czy w tym momencie nie powinno się przeprowadzić ewakuacji. Podaje się, że w hali było ok. 5 tys. osób.
2018-10-15 19:40:03
Kita
Wstyd panie Rokita. Proste sprawy a hałas na cały kraj.
2018-10-15 17:38:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie