Siatkówka. Pół Chemika w półfinale ME

Data publikacji: 28 września 2017 r. 20:26
Ostatnia aktualizacja: 28 września 2017 r. 20:26

Siatkarki Serbii zostały drugim półfinalistą mistrzostw Europy rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji. W ćwierćfinale w Baku pokonały Białoruś 3:0 (25:19, 25:12, 25:14).

Wcześniej awans do najlepszej czwórki turnieju wywalczyły Holenderki w składzie z nową zawodniczką Chemika Police Maret Balkestein-Grotheus.

W podstawowej szóstce wystąpiła środkowa Chemika Police Stefana Veljkovic, która zakończyła mecz z 12 zdobytymi punktami. Prócz niej w składzie były dwie nowe siatkarki Chemika: Sladjana Mirkovic i Blanka Busa. Ponadto w kadrze meczowej były dwie byłe już zawodniczki drużyny mistrzyń Polski: Ana Bjelica i Jelena Blagojevic.

Serbki, aktualne wicemistrzynie olimpijskie, bez większych kłopotów po raz trzeci z rzędu zameldowały się w półfinale mistrzostw Starego Kontynentu. W 2011 roku w Belgradzie wywalczyły złoty medal, dwa lata później w Zurychu były czwarte, a na ostatnim turnieju w Rotterdamie stanęły na najniższym stopniu podium. Podopieczne Zorana Terzica w czterech dotychczasowych spotkaniach straciły zaledwie seta. (par)