niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Przegrane eliminacje

Siatkówka. Przegrane eliminacje

Siatkówka. Przegrane eliminacje
Data publikacji: 2017-05-30 15:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-30 15:21
Wywietleń: 870 263598

Siatkarki Serbii wygrały w Warszawie turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. Wicemistrzynie olimpijskie nie straciły w imprezie seta, a w ostatnim spotkaniu pokonały reprezentację Polski 3:0.

Była to druga porażka Polek na turnieju, która przekreśliła nadzieje naszej drużyny na występ w barażach o awans do mistrzostw świata. Kolejną szansą na rehabilitację dla reprezentacji Polski będzie czerwcowy turniej w Montreux i wrześniowe mistrzostwa Europy w Gruzji.

– Ten sezon jest bardzo długi, mamy jeszcze Grand Prix, mistrzostwa Europy, więc będzie trochę czasu na trenowanie i zgrywanie tego zespołu, bo potrzeba nam grania. Naszą pracę trzeba będzie zweryfikować po mistrzostwach Europy i wtedy zobaczymy, czy był progres. Ja wierzę, że tak będzie i okaże się, że ten turniej to wypadek przy pracy – mówi rozgrywająca reprezentacji Joanna Wołosz.

W reprezentacji Serbii pierwszoplanową postacią była na turnieju w Warszawie Stefana Veljković. Środkowa, która przed kilkoma dniami przedłużyła kontrakt z Chemikiem Police na kolejny sezon, wystąpiła w czterech spotkaniach, zdobywając 32 punkty.

W rankingu blokujących warszawskiego turnieju Veljković przegrała rywalizację tylko z Agnieszką Kąkolewską. W reprezentacji Serbii wystąpiła także była już zawodniczka Chemika Jelena Blagojević, która grała na pozycji libero. W dwóch meczach Serbii na parkiecie zaprezentowały się ponadto była atakująca mistrzyń Polski Ana Bjelica i przyjmująca Sanja Malagurski.

W polskiej kadrze zaprezentowały się trzy zawodniczki występujące w poprzednim sezonie w Chemiku. Malwina Smarzek zagrała we wszystkich pięciu spotkaniach zdobywając 30 punktów. Po cztery występy na turnieju w Warszawie zaliczyła libero Aleksandra Krzos i rozgrywająca Joanna Wołosz. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy