czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Oświadczenie Stoczni Szczecińskiej

Siatkówka. Oświadczenie Stoczni Szczecińskiej

Siatkówka. Oświadczenie Stoczni Szczecińskiej
Data publikacji: 2018-11-30 13:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-02 10:25
Wywietleń: 2450 364440

Problemy finansowe i proces upadku siatkarskiego klubu i mocarstwowego projektu bardzo często kojarzone są z tytularnym sponsorem Stocznią Szczecińską, którą również obarcza się winą za powstałą sytuację.

W związku z pojawiającymi się zarzutami w tej kwestii sponsor postanowił wydać oświadczenie. Prezes Andrzej Strzeboński i wiceprezes Marek Bączkowski poinformowali, że podmiot ten zobowiązał się do symbolicznego zaangażowania finansowego w klub i swoich zobowiązań dotrzymał.

Sponsor absolutnie nie godzi się za obarczanie winą za powstałą sytuację w klubie. Nie miał na to żadnego wpływu, nie podejmował wiążących decyzji i nie wprowadzał własnych pomysłów na funkcjonowanie klubu sportowego. Oto treść oświadczenia:

"W związku z licznymi publikacjami w mediach, które mogą wprowadzać w błąd przypominamy, że Stocznia Szczecińska sp. z o.o. nie jest właścicielem klubu siatkarskiego KPS Stocznia Szczecin S.A., a wyłącznie jego tytularnym sponsorem.

Za możliwość powrotu do historycznej nazwy Stocznia Szczecińska sp. z o.o. zobowiązała się do symbolicznego zaangażowania finansowego w prywatny podmiot - klub siatkarski KPS Stocznia Szczecin S.A.

Właściciel klubu zwrócił się do Stoczni Szczecińskiej sp. z o.o. z propozycją powrotu do historycznej nazwy, a zarząd Spółki przychylił się do tej koncepcji, dostrzegając w niej duży potencjał promocyjny. Spółka poczytuje sobie za powód do dumy pełnienie funkcji sponsora tytularnego, jednocześnie nie aspirując do wykraczania poza ramy tej funkcji, przy wypełnianiu zawartej umowy.

Stocznia Szczecińska sp. z o.o. w żadnej mierze nie wywierała i nie będzie wywierać wpływu na bieżące funkcjonowanie klubu siatkarskiego, w zakresie wykraczającym poza zapisy obowiązującej umowy sponsoringowej.

Funkcjonowanie klubu siatkarskiego KPS Stocznia Szczecin S.A. oraz jego udział w rozgrywkach sportowych pozostają w wyłącznej gestii właściciela i kierownictwa klubu, na których ciąży obowiązek zapewnienia finansowania oraz terminowego regulowania zobowiązań. Obecne perturbacje klubu siatkarskiego w żadnym stopniu nie dotyczą Stoczni Szczecińskiej sp. z o.o.

Z całą mocą podkreślamy, że Stocznia Szczecińska sp. z o.o. w pełni oraz terminowo wywiązała się z wszystkich zobowiązań, w tym finansowych, przyjętych w stosunku do klubu siatkarskiego KPS Stocznia Szczecin. Nadal będziemy wypełniać zawartą umowę, w poczuciu odpowiedzialności wobec prawa i obyczaju, ale także w duchu troski o dobro siatkówki w Szczecinie, zgodnie z jej historycznym dorobkiem.

Jednocześnie nie możemy się zgodzić na deprecjonowanie wysiłków spółki Stocznia Szczecińska sp. z o.o. na rzecz rozwoju piłki siatkowej, która to idea była i jest przez nas wspierana." (par)

Komentarze

Jarun
Samo oświadczenie to urzędniczy bełkot, jednak nie to jest najważniejsze. Mając najlepszego zawodnika na świecie Stal Stocznia pozbywa się jego. Tak się właśnie roztrwania coś, co się trafiło jak ślepej kurze ziarno. A w stoczni miały być cuda-niewida, okręty podwodne, promy...a budują statki-widma. Prezesowi to zwisa jak kilo kitu na agrafce. Pensja jest i to niemała, kłopotów nie ma, jedyne co trzeba zrobić dla wygodnego życia, to pochwalić pisowskie rządy.
2018-12-02 09:52:50
Czesiu
Teraz czekam na oświadczenie dyrektora generalnego. Tak ochoczo miesiąc temu komentował"nieprawdziwe"doniesienia o problemach w klubie. Teraz cisza.
2018-12-01 16:53:18
Waldek
Klub i5000 tysięcy kibiców zostało samych zawiedli wszyscy Prezydent,Marszałek radni posłowie wszystkich partii a Stocznia którą buduje Pan Morawiecki razem z Panem Brudzińskim iZarembą może sponsorować co najwyżej wieczorek taneczny dla emerytów. Panowie z PIS wy naprawdę nic niepotrafiącego dobrze zrobić.
2018-12-01 14:44:07
rewanż
Krzystek zrobił koalicję z PO, Nowoczesną i SLD i są tego pierwsze polityczne "sportowe" skutki. PiS się zemścił i Orlen się zawinął. Swoją drogą to jak można podpisywać niebotyczne kontrakty z zawodnikami jak nie ma się w kieszeni gotowej i podpisanej umowy sponsorskiej?
2018-12-01 12:47:38
abc
@dla tych co nie zrozumieli :Netto to prywatna firma i moze sobie nawet górę lodową sponsorowac ktora plynie do afryki -ich sprawa, ale publiczne pieniadze i publiczna/panstwowa spolka to juz zupelnie co innego, pozatym hala to trwały budynek a nie zespol sportowy z mega kosztami utrzmania.
2018-11-30 17:40:19
dla tych co nie zrozumieli
sponsor tytularny to ktoś kto wyklada pewną kwotę stałą z góry wiadomą i daje swoja nazwę.Do niczego innego się nie zobowiązuje.Tu jeszcze zaszedł rys historyczny najlepszy okres szczecińskiej siatkówki to wtedy gdy siatkówka nazywala się stal stocznia szczecin. To tak jakbyście obwiniali Netto za to że Netto arena się zawaliła.
2018-11-30 16:28:05
jerzyn
Jak zawsze to niemy pisuary to oni , dziwny stwór Stocznia Szczecinska i słynna stępka
2018-11-30 16:27:45
:)
Chodziło tylko i wyłącznie o głosy przed wyborami samorządowymi .Gdyby nie ta szopka ze stempką i klubem to pewnie p.Bartłmiej do drugiej tury by nawet nie dotarł.Po raz kolejny "swiatł" lud dał się nabrac.
2018-11-30 16:20:44
:)
W Toruniu jest bogaty biznesmen... ciągle jemu dajo i dajo a kiedy on sie podzieli, tam niech ida, a SKOKI ile kasy maja hoho to bylby sponsor :)
2018-11-30 16:10:46
gość
@Arczi:mąkę ,widac ze komentarz z Twardowskiego...sa gorsze problemy finansowe w tym miescie takie jak 300 mln zl na budowe stadionu dla PRYWATNEJ SPOLKI AKCYJNEJ,stocznia przy tym to grosze ,pilkarzyki zarabiaja wiecej niz 150 tys.
2018-11-30 16:08:50
gg
a w stoczni gryfia jeszcze gorzej sie dzieje,
2018-11-30 16:06:15
I co tu się dziwić wynikom wyborów w Szczecinie?
Mieszkańcy tego miasta i regionu nie potrafią ze zrozumieniem przeczytać zwykłego tekstu. To świadczy o poziomie intelektualnym tutejszych.
2018-11-30 15:39:49
Żenada
Winny zawsze się tłumaczy, wyszło jak zwykle beznadziejnie. Tylu specjalistów, menadżerów nie daje rady z tematem siatkóweczki. Miasto i mieszkańcy pomagają jak mogą a tu wychodzi wielka lipa !!! Wstyd i żenada dla miasta i nazwy stoczni.
2018-11-30 15:38:49
edi
Niestety nie moge zrozumiec dlaczego mając juz tak fantastyczny projekt siatkarski wrecz unikatowy - nie wsparł tego orlen czy lotos. Rozmumiem ze powinny byc pieniadze zabezpieczone wczesniej ale jesli faktycznie jakis sponsor sie wycofal - czemu nikt tego nie ratowal? Drugi raz takiego teamu już nikt nie zbierze. Jest mi najzwyczajniej przykro ze potęzne pieniadze laduje sie np w pilke nożną gdze efekty są marne a tam gdzie jestesmy mistrzami swiata - jest problem z utrzymaniem tak dobrego zespolu.
2018-11-30 15:19:32
Ta smutnoa historia pokazuje
rzeczywistą zapaść gospodarczą regionu... Duży sponsor tytularny odstrasza inne firmy które mogłyby wyłożyć pieniądze ale chciałyby by zespól nazywał się tak jak one...
2018-11-30 15:03:38
PIS
Tak to jest jak politycy biorą się za sport.
2018-11-30 14:56:54
edi
Niestety nie moge zrozumiec dlaczego mając juz tak fantastyczny projekt siatkarski wrecz unikatowy - nie wsparł tego orlen czy lotos. Rozmumiem ze powinny byc pieniadze zabezpieczone wczesniej ale jesli faktycznie jakis sponsor sie wycofal - czemu nikt tego nie ratowal? Drugi raz takiego teamu już nikt nie zbierze. Jest mi najzwyczajniej przykro ze potęzne pieniadze laduje sie np w pilke nożną gdze efekty są marne a tam gdzie jestesmy mistrzami swiata - jest problem z utrzymaniem tak dobrego zespolu.
2018-11-30 14:50:05
Arczi
Co za bzdurne komentarze co ma piernik do wiatraka. Odczepcie sie od stoczni.Ci co najwiecej narzekaja to przewaznie nic nie robia.
2018-11-30 14:11:53
Klamcy
Tak jak stępka która nigdy nie była przeznaczona pod budowę promu tak samo obiecanki o potędze siatkarskiej w Szczecinie. Kłamcy jakich mało aby tylko dodatkowy punkcik do poparcia zdobyć.
2018-11-30 13:27:39
Sumienie
Szanowny Prezesie życzę tego co przeżywaliśmy my na wczorajszym meczu!Łzy ból cierpienie i widok płaczących rodzin które zostały bez środków do życia!Mam nadzieję że nam jeszcze słoneczko zaświeci a to Pan będzie żył do końca życia z wyrzutami sumienia!!!!
2018-11-30 13:25:55
niestety
Drużyny już nie ma, a łapska w tym wszyskim maczał Sochański
2018-11-30 13:24:02
PIS-oszuści
Szczecin wam tego nie zapomni
2018-11-30 13:10:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie