sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Olimpijskie szanse Montano i Peni

Siatkówka. Olimpijskie szanse Montano i Peni

Siatkówka. Olimpijskie szanse Montano i Peni
Data publikacji: 2016-01-11 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 1219 94677

REPREZENTACJA Polski siatkarek z pięcioma siatkarkami Chemika w składzie, na początku stycznia straciła definitywnie szansę wyjazdu na igrzyska w Rio de Janeiro przygrywając na turnieju kwalifikacyjnym w Ankarze mecze z Rosją, Belgią i Włochami. Na igrzyska wciąż mogą jednak pojechać dwie zawodniczki drużyny mistrzyń Polski - Kolumbijka Madelaynne Montano i reprezentantka Dominikany Pena Yonkaira.

Obie siatkarki były pierwszoplanowymi postaciami swoich reprezentacji w turniejach kwalifikacyjnych w Lincoln i Bariloche, ale ani Kolumbia, ani Dominikana nie zdobyły bezpośredniego awansu i o igrzyska powalczą w maju w turnieju interkontynentalnym w Japonii.

Bliżej awansu do Rio de Janeiro były w weekend siatkarki Dominikany. Drużyna, w której w trzech z pięciu spotkań najlepiej punktującą siatkarką była zawodniczka Chemika Pena Yonkaira, wygrał cztery spotkania, aby szanse na bezpośredni awans do igrzysk przegrać w finałowym pojedynku z USA. Amerykanki grające przed własną publicznością w Lincoln w stanie Nebraska triumfowały 3:1.

Szansę na wyjazd do Rio de Janeiro zachowały także Kolumbijki. Gwiazdą tej reprezentacji i turnieju kwalifikacyjnego w Barilocha była Madelaynne Montano. Siatkarka Chemika została wybrana najlepszą atakującą imprezy, a w kolejnych meczach popisywała się efektownymi indywidualnymi statystykami. W przegranym pojedynku z Peru (0:3) zdobyła 31 punktów!

Kolumbia w całym turnieju wygrała tylko dwa mecze z Wenezuelą 3:2 i Chile 3:1, ale wystarczyło to do zajęcia trzeciego miejsca premiowanego występem w turnieju interkontynentalnym. W Barilocha pierwszy w historii żeńskiej siatkówki awans do igrzysk olimpijskich zapewniła sobie Argentyna. ©℗ (woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy