Siatkówka. Mocna inauguracja Chemika w Tauron Lidze

Data publikacji: 08 października 2023 r. 20:16
Ostatnia aktualizacja: 08 października 2023 r. 20:35
Trener Marco Fenglio swój debiut w Tauron Lidze z Chemikiem może uznać za udany. Fot. Ryszard Pakieser

Mocnym akcentem rozpoczęły nowy sezon w Tauron Lidze siatkarki Chemika. Zespół z Polic, prowadzony po raz pierwszy przez włoskiego trenera Marco Fenglio, w trzech setach i w 70 minut pokonał w Mielcu beniaminka. Efektowny debiut zaliczyła nowa atakująca Chemika Rumunka Inneh-Varga, a świetnie grą policzanek kierowała Wasilewska.

Stal Mielec – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (20:25, 15:25, 16:25)

Chemik: Inneh-Varga, Kowalewska, Sahin, Wasilewska, Pierzchała, Mędrzyk, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Korneluk, Łukasik.

Chemik rozpoczął pierwszą partię od prowadzenia 1:4, ale gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania. Skuteczna gra Inneh-Vargi, i kolejnej debiutantki Sahin pozwoliły policzankom wypracować przewagą 22:17 i zakończyć seta do 20. W kolejnych odsłonach przewaga Chemika była już wyraźniejsza. Skuteczne akcje Sahin, i blok Pierzchały zakończyła nierówną walkę w drugiej części spotkania. Stal odpowiedziała dobrym początkiem III partii. Od stanu 5:3 inicjatywę znów przejęły policzanki i po asie Pierzchały zakończyły seta 25:16.

MVP meczu wybrano rozgrywającą Marlenę Kowalewską, ale najskuteczniejszą zawodniczką była Elizabet Inneh-Varga, która zdobyła 15 punktów, atakując z 54-procentową skutecznością. 8 z 10 ataków skończyła środkowa Iga Wasilewska. W spotkaniu krótki epizod miały też dwie reprezentantki Polski Agnieszka Korneluk i Martyna Łukasik, które po kwalifikacjach olimpijskich dopiero przed kilkoma dniami dołączyły do drużyny.

W najbliższą sobotę Chemik po raz pierwszy w sezonie zaprezentuje się przed własną publicznością w spotkaniu z Akademią Tarnów. (woj)