niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Mecz beniaminków dla GKS

Siatkówka. Mecz beniaminków dla GKS

Siatkówka. Mecz beniaminków dla GKS
Data publikacji: 2017-02-26 19:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-26 19:46
Wywietleń: 831 219138

Espadon Szczecin – GKS Katowice 2:3 (16:25, 28:26, 25:22, 20:25, 15:11)

Espadon: Zajder, Sladecek, Wika, Depowski, Gałązka, Kluth, Murek (libero) oraz Kozłowski, Miluszew, Ruciak, Perłowski, Wołosz, Mihułka (libero).

Tradycyjnie już szczecinianie fatalnie weszli w mecz. Błędy w przyjęciu zagrywki i brak kończącego ataku wykorzystał GKS obejmując pięciopunktowe prowadzenie. Pierwszy udany atak Espadon zaliczył przy stanie 3:8. Cztery akcje później trener Gogol dokonał pierwszych zmiany w składzie, a do końca seta wymienił połowę pierwszej „szóstki”.

Wszystkie roszady okazały się trafione. Wprowadzony na parkiet Miluszew od razu zdobył kilka punktów atakiem i dał się rywalom we znaki zagrywką, ale straty z pierwszej części seta udało się zniwelować tylko częściowo. GKS cały czas utrzymywał bezpieczny dystans 4-6 punktów.

Drugi set Espadon zaczął dużo lepiej. Punktowali Miluszew i Ruciak, ale gdy goście wstrzelili się zagrywką przejęli inicjatywę. Znów we znaki szczecinianom dał się Butryn, który kończył najważniejsze akcje. Espadon odpowiadał równie skutecznymi atakami i doprowadził do emocjonującej końcówki. 


Espadon poszedł za ciosem w kolejnej partii. Choć wciąż nie miał recepty na rewelacyjnego Butryna (zdobył 37 punktów w tym meczu), to skutecznie blokował innych atakujących GKS. Rywalom dał się także we znaki trudna zagrywką. W decydujących akcjach w poczynania Espadonu wkradło się trochę nerwowości, ale atak Ruciaka pozwolił rozstrzygnąć także tego seta.

W zaciętej czwartej partii o porażce Espadonu zadecydowały punkty stracone po zepsutych zagrywkach. Tym samym o losach meczu zadecydował czwarty w tym sezonie tie-break w Azoty Arenie. W piątej partii zdecydowanie skuteczniejsi byli goście.©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy