sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Espadon przegrał w 71 minut

Siatkówka. Espadon przegrał w 71 minut

Siatkówka. Espadon przegrał w 71 minut
Data publikacji: 2017-02-22 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-22 19:56
Wywietleń: 560 216769

Jastrzębski Węgiel - Espadon Szczecin 3:0 (25:15, 25:20, 25:23)

Espadon: Kluth, Sladecek, Wika, Depowski, Zajder, Perłowski, Murek (libero) oraz Kozłowski, Ruciak, Miluszew, Gałązka, Muhułka (libero)

Niewiele ponad godzinę potrzebowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, aby zainkasować komplet punktów w spotkaniu z Espadonem. Ze wszystkich pięciu pojedynków Plus Ligi, które rozpoczęły się o godz. 18, mecz w Jastrzębiu zakończył się zdecydowanie najszybciej. Najdłuższy i najbardziej zacięty ostatni set trwał 26 minut.

Szczeciński beniaminek nie jechał na Śląsk w roli faworyta. Po przegranych dwóch ostatnich spotkaniach szczecinianie po cichu liczyli jednak na przełamanie. Jastrzębski Węgiel ani przez moment nie dał jednak Espadonowi szans na taki obrót sprawy.

O dobrej dyspozycji jastrzębskiego Węgla szczecinianie przekonali się już w pierwszej partii. Espadon dotrzymywał kroku rywalom tylko do stanu 9:6. Później goście niepodzielnie rządzili już na parkiecie prezentują dwukrotnie lepszą od szczecinian skuteczność w ataku. Od stanu 20:15 Espadon nie zdołał już wygrać żadnej akcji.

Po udanych atakach Klutha druga partia rozpoczęła się po myśli beniaminka, ale na dalszy rozwój takiego scenariusza gospodarze już nie pozwolili. Skuteczne atak Muzaja i Hidalgo Oliva szybko pozwoliły odrobićstraty i wyjść na prowadzenie.

Nadziej na urwanie choćby seta rozbudził Zajder. Środkowy Espadonu w decydującej partii atakował ze 100-procentową skutecznością. Skończył wszystkie sześć akcji, a dzielnie sekundował mu Kluth, który zdobył kolejne sześć punktów.

Szczecinianie podwoili w tej partii też swój dorobek punktowych bloków i przez cały set szli z rywalem punkt za punkt. Nie wiadomo, jak potoczyła był się ta partia, gdyby nie siedem zepsutych przez Espadon zagrywek.

Ryzyko na linii serwisowej nie przyniosło korzyści, bo nie tylko nie przełożyło się na żadnego asa, to tylko nieznacznie zepsuł rywalom rewelacyjne statystyki przyjęcia (dokładne na poziomie 58-procent). ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy