Wtorek 13 kwietnia 2021r. 

Siatkówka. Martyna Grajber wraca do kadry

Data publikacji: 2021-04-06 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-06 18:07
Siatkówka. Martyna Grajber wraca do kadry
Fot. Ryszard PAKIESER  

Trzy siatkarki Chemika Police - Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik i Martyna Grajber zalazły się w reprezentacji Polski na nadchodzący sezon. Trener Jacek Nawrocki powołał zawodniczki na pierwszą część sezonu reprezentacyjnego, w którym Polki rywalizować będą w Lidze Narodów. Po zakończeniu turnieju podany zostanie skład na mistrzostwa Europy. 

Z trójki powołanych siatkarek Chemika Agnieszka Kąkolewska i Martyna Łukasik to w ostatnich sezonach etatowe kadrowiczki. Martyna Grajber do reprezentacji wraca po ponad 18-miesięcznej przerwie. Ostatni raz w biało-czerwonym trykocie wystąpiła we wrześniu 2019 na mistrzostwach Europy, w których Polki zajęły czwarte miejsce. Cztery miesiące później dla Grajber zabrakło już miejsca w kadrze na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Ponowne powołanie dla skrzydłowej Chemika nie jest jednak zaskoczeniem, gdyż w tym sezonie ze średnią ponad 66-procent jest najpewniejszą przyjmującą Tauron Ligi.

Niespodzianką jest natomiast brak wśród powołanych polickiej rozgrywającej Marleny Kowalewskiej. Po nieobecność Joanny Wołosz, która do kadry dołączy dopiero na mistrzostwa Europy, na tej pozycji trener Jacek Nawrocki zdecydował się postawić na ograną już w reprezentacji Julię Nowicką i debiutantki Martę Krajewską, Martynę Łazowską, Ewelinę Polak i Katarzynę Wenerską. 

Z kadry wypadła także Natalia Mędrzyk, a w powołaniach po raz kolejny Jacek Nawrocki pominął rewelacyjnie spisującą się w lidze libero Chemika Paulinę Maj-Erwardt.

(woj)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ