Siatkówka. Chemik w finale Tauron Ligi [GALERIA]

Data publikacji: 01 kwietnia 2021 r. 23:44
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2021 r. 23:44
Siatkówka. Chemik w finale Tauron Ligi

Chemik Police - Radomka Radom 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 26:24)

Chemik: Kowalewska, Grajber, Strantzali, Kąkolewska, Baijens, Brakocević-Canzian, Maj-Erwardt (libero) oraz Bałdyga, Mędrzyk, Jack

Siatkarki Chemika już w drugim meczu półfinałowym zapewniły sobie awans do finału Tauron Ligi. Po zwycięstwie przed kilkoma dniami w Radomiu 3:0 w rewanżu w Policach, mistrzynie Polski oddały rywalkom tylko seta.

Pierwszą partię na swoją korzyść rozstrzygnęły jeszcze radomianki, w których szeregach świetnie spisywała się Bjelica, a w końcówce seta także Bruna Honorio. Wejście na parkiet Mędrzyk dało Chemikowi nowy impuls. Policzanki wygrały drugiego seta.

W kolejnym losy wygranej ważyły się do ostatnich akcji, a decydujący punkt Chemik zdobył po ataku pozyskanej niedawno środkowej Jack. Nie mniej emocji dostarczył decydujący set, wygrany przez Chemik na przewagi i po dwóch weryfikacjach w końcówce. Bohaterką ostatniego seta była Mędrzyk, której przyznano także statuetkę MVP meczu.

Finałowego rywala Chemik pozna w najbliższych dniach. W rywalizacji Developresu z ŁKS łodzianki prowadzą 1:0.