środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Letnia liga na piasku

Siatkówka. Letnia liga na piasku

Siatkówka. Letnia liga na piasku
Data publikacji: 2020-04-05 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-05 21:03
Wywietleń: 434 450271

Polska Liga Siatkówki planuje w wakacje zorganizować rozgrywki Letniej Ligi dla drużyn Plus Ligi i Liga Siatkówki Kobiet, której sponsorem tytularnym będzie od nowego sezonu Tauron.

- Zakładamy stworzenie letnich rozgrywek dla naszych klubów obu najwyższych lig, mamy zresztą już potwierdzone zainteresowanie i chęć udziału naszych klubów. W tej chwili tworzone są wszystkie niezbędne regulaminy, zasady, by móc wystartować z walką w wakacje. O jaką formę rywalizacji nam chodzi? Graliśmy kilka razy w nietypowych turniejach na plaży i chcemy ten pomysł rozwinąć w Polsce. Chodzi o zespoły, które będą rywalizować po cztery osoby, a nie po dwie, jak to się odbywa w klasycznej odmianie beach volleya. Tak jak mówiłem, trwają teraz intensywne prace organizacyjne, gdy tylko będziemy pewni sytuacji zdrowotnej w naszym kraju, poinformujemy o szczegółach i zaczniemy grać – mówi Artur Popko pełnomocnik zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.

Prezes Grupy Azoty Chemika Police Paweł Frankowski przyznaje,że o pomyśle zorganizowania lig letniej dowiedział się z telewizyjnego programu „7 Strefa”.

- Nie znam żadnych szczegółów ligi letniej, ale zawsze byłem zwolennikiem siatkówki plażowej i myślę,że to może być ciekawy projekt - mówi Paweł Frankowski.

Również asystent trenera Ferhata Akbasa Marek Mierzwiński uważa,że po kilkutygodniowej przerwie w rozgrywkach spowodowanej epidemią, letnia liga może być atrakcją dla kibiców i odmianą dla siatkarek.

- Pierwszy tydzień po zawieszeniu rozgrywek był jeszcze znośny. Wszyscy mieli okazją odpocząć po intensywnych ostatnich miesiącach. W miarę upływu kolejnych tygodni wyczuwa się już wyraźne zniecierpliwienie. Zawodniczkom i trenerom brakuje treningów i adrenaliny związanej z rywalizacją na meczach. Letnia liga mogłaby taką adrenalinę wyzwolić. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić,że to nie zastąpi gry na hali. Po pierwsze w rozgrywkach na plaży wystąpiłaby tylko część zawodniczek z szerokiego składu, po drugie siatkówka plażowa różni się od halowej. Inna jest technika i pracują inne partie mięśniowe. Nie można by też rozgrywek letnich łączyć z przygotowaniami do nowego sezonu halowego. To oznacza, że letnia liga powinna skończyć się najpóźniej do połowy sierpnia - komentuje Marek Mierzwiński.

Siatkówka plażowa bywa czasami włączana do cyklu przygotowań zespołów halowych. W Chemiku jako ostatni praktykował to trener Jakub Głuszak. (woj)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie