poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik czeka na premię

Siatkówka. Chemik czeka na premię

Siatkówka. Chemik czeka na premię
Data publikacji: 2020-04-04 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-05 13:04
Wywietleń: 791 450170

Siatkarki Grupy Azoty Chemika wciąż oficjalnie nie zakończyły sezonu. Czekają na ostateczne decyzje europejskiej federacji o wznowieniu lub zakończeniu rozgrywek pucharowych i trenują indywidualnie według rozpisek od trenera przygotowania fizycznego.

Chemik w tym roku zdobył Superpuchar, Puchar Polski i w zakończonym po fazie zasadniczej sezonie ligowych mistrzostwo Polski. Do kolekcji brakuje tylko sukcesu w CEV Cup. W tych rozgrywkach Chemik dotarł do półfinału, ale nie zdążył rozegrać spotkań z francuskim Volero Le Cannet.

- Na tym etapie nadal monitorujemy rozwój pandemii w Europie i na świecie, zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję dotyczącą pozostałej części europejskich pucharów w 2020 roku. Jednocześnie jestem szczególnie dumny i szczęśliwy, że reakcja, którą otrzymaliśmy ze wszystkich stron, wykazuje silne poczucie wspólnoty - napisał w liście do siatkarskich klubów w Europie prezes CEV Aleksandar Boricić.

W związku z rozpowszechniającą się epidemią koronawirusa Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej postanowiła niezwłocznie wypłacić klubom nagrody pieniężne należne za wszystkie mecze rozegrane w tegorocznych europejskich pucharach.

Łączna kwota dla wszystkich klubów wynosi 2,6 mln euro. Na premię z CEV czeka także Chemik, choć jej wysokość nie jest Zgodnie z regulaminem za zdobycie kobiecego CEV Cup przewidziana była nagroda w wysokości 80 tysięcy euro, a dla finalisty 60 tysięcy euro. Awans do półfinału wyceniany była na 30 tysięcy euro.

- Mamy szczerą nadzieję, że szybkie i terminowe przekazanie tych pieniędzy przyczyni się do pomocy klubom w radzeniu sobie z tym niespotykanym kryzysem. Pragnę podkreślić i zapewnić, że CEV będzie nadal współpracować ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w poszukiwaniu rozsądnych rozwiązań, aby jako jeden zespół przezwyciężyć kryzys. To działanie pokazuje nasze pragnienie i zaangażowanie, aby pomóc w jak największym stopniu załagodzić wpływ kryzysu - zapowiedział prezes CEV.

W Chemiku tymczasem doszło renegocjacji kontraktów ze sztabem szkoleniowym i zawodniczkami.

- Rozmowy była bardzo konstruktywne. Wszyscy podeszli do sytuacji ze zrozumieniem i udało się wypracować satysfakcjonujące rozwiązania - mówi prezes Grupy Azoty Chemika Paweł Frankowski. (woj)

Komentarze

Net
Na chleb nie mają?
2020-04-05 12:55:01

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie