Wtorek, 16 lipca 2024 r.

Siatkówka. Komplet punktów z mistrzem Polski

Data publikacji: 26 stycznia 2024 r. 21:11
Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2024 r. 08:38

Siatkarki Chemika zainkasowały komplet punktów w wyjazdowym meczu z mistrzem Polski ŁKS. Policzanki zrewanżowały się tym samym za porażkę z łodziankami w I rundzie na własnym parkiecie i odnotowały 15 wygraną w sezonie.

ŁKS Łódź - Chemik Police 1:3 (25:23, 22:25, 15:25, 19:25)

Chemik: Inneh-Varga, Korneluk, Kowalewska, Łukasik, Wasilewska, Sahin, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Fedusio, Mędrzyk, Honorio, Pierzchała.

Porażka z ŁKS była jedynym niepowodzeniem Chemika w I rundzie. W poprzedniej kolejce policzanki doznały drugiej porażki w sezonie, ale w piątek w Łodzi wróciły na zwycięską ścieżkę. W drodze do 15 wygranej w sezonie największe problemy podopieczne trenera Marco Fenoglio miały w dwóch pierwszych setach.

Łodzianki lepiej weszły w mecz. Wyrównany I set po zaciętej końcówce padł łupem mistrzyń Polski. Chemikowi nie pomogła w inauguracyjnej odsłonie nawet rewelacyjna postawa Inneh-Vargi. Niepowodzenie w secie otwierającym mecz dodało Chemikowi motywacji w kolejnych fragmentach spotkania. Policzanki szybko przejęły inicjatywę. W połowie II seta prowadziły już 6 punktami. Zryw ŁKS przy dobrej postawie Diouf pozwolił mistrzyniom Polski zmniejszyć straty do dwóch oczek, ale decydujące akcje należały do Chemika.

Seria zagrywek Korneluk w III secie pozwoliła Chemikowi odskoczyć na 5:1, a świetna postawa Łukasik i Wasilewskiej dała podopiecznym trenera Fenoglio prowadzenie 19:9. Ostatecznie Chemik oddał w tej partii mistrzyniom Polski tylko 15 punktów.

ŁKS do końca meczu nie przejął już inicjatywy. Łodzianki nie miały recepty na skuteczne w ataku policzanki. Bezbłędna w ostatniej partii była zwłaszcza Łukasik, ale cały zespół z Polic zagrał w Łodzi bardzo skutecznie. Chemik atakował w tym meczu z 53-procentową skutecznością. Na podobnym poziomie było w tym meczu przyjęcie policzanek. Łodzianki w obu elementach nieznacznie przekraczały zaledwie 40 procent. Bohaterki meczu Łukasik i Wasilewska zdobyły w Łodzi łącznie 40 punktów. MVP spotkania została ta druga, która do 12 punktów w ataku dołożyła 4 bloki i asa serwisowego. (woj)