Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

Siatkówka. Chemik zatrzymany we Włoszech

Data publikacji: 11 stycznia 2024 r. 00:27
Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2024 r. 08:24

Siatkarki Chemika przegrały pierwszy ćwierćfinał CEV Cup z włoskim Reale Mutua Fenera Chieri. To pierwsza porażka policzanek od 12 października, kiedy to w meczu Tauron Ligi uległy ŁKS Łódź.

Reale Mutua Fenera CHIERI – Grupa Azoty Chemik Police  3:1 (25:19, 16:25, 25:20, 25:19)

Chemik: Inneh-Varga, Kowalewska, Korneluk, Wasilewska, Fedusio, Łukasik, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Sahin, Pierzchała, Honorio

W Turynie piąta drużyna ligi włoskiej potrzebowała 100 minut, aby wygrać pierwszy ćwierćfinałowy mecz CEV Cup. Chemik walczył ambitnie, ale tylko w II odsłonie potrafił potwierdzić swoja dominację. W pozostałych partiach dominowały  gospodynie, które grały skuteczniej w ataku i bloku. Po 17 punktów zdobyły dla włoskiej drużyny Grobelna i Sinnery. W Chemiku najskuteczniej radziła sobie Inneh-Varga, która zanotowała 16 punktów.

W następny czwartek zostanie rozegrany rewanż w Netto Arenie. Chemik aby awansować do półfinału musi wygrać 3:0 lub 3:1 i triumfować w tzw. złotym secie.  (woj)