czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik stracił punkt, ale wygrał

Siatkówka. Chemik stracił punkt, ale wygrał

Siatkówka. Chemik stracił punkt, ale wygrał
Data publikacji: 2019-02-02 23:26
Wywietleń: 844 374129

Liga Siatkówki Kobiet. Energa MKS Kalisz - Chemik Police 2:3 (25:18, 19:25, 23:25, 25:16, 12:15).

Chemik: Chojnacka, Grejman, Mirković, Mędrzyk, Gamma, Łukasik M., Krzos (libero) oraz Busa, Pleśnierowicz, Łukasik J., Ogbogu, Bednarek.

Siatkarki Chemika Police straciły niespodziewanie w Kaliszu jeden punkt, ale ostatecznie uratowały honor. Zdołały wygrać mecz w tie braeku z beniaminkiem z Kalisza, choć losy spotkania ważyły się do samego końca i było blisko nawet porażki. Mecz był emocjonujący, dramatyczny i dość niespodziewanie wyrównany.

Już pierwszy set pokazał, że może to być dla Chemika trudna przeprawa. Kaliszanki rozpoczęły z dużym impetem. Wyszły na prowadzenie 9:4, następnie wygrywały 16:9. Przez całą partię praktycznie kontrolowały grę, nie dały się zbliżyć mistrzyniom Polski i niespodziewanie objęły prowadzenie w meczu.

W drugim secie na parkiet wyszły zawodniczki, które miały odmienić losy meczu i tak rzeczywiście się stało. Pojawienie się w szeregach Chemika Busy, Ogbogu i J. Łukasik całkowicie odmieniło grę. Ta stała się ze strony Chemika szybsza, ataki mocniejsze, bardziej dynamiczne. Gospodynie miały duży problem i zdecydowanie tą partie przegrały.

Chemik wygrał również trzeciego seta i raczej spodziewano się szybkiego zakończenia meczu w czwartej partii. Stało się jednak inaczej. Kaliszanki złapały drugi oddech, poprawiły grę w przyjęciu. Prowadziły 12:9, następnie powiększały przewagę i pewnie doprowadziły do wyrównania 2:2.

Decydująca partia była wyrównana i zanosiło się na sensację. Do stanu 11:11 nie udało się żadnej ze stron wypracować przewagi. W końcówce górę wzięło większe doświadczenie Chemika, a także większa jakość i opanowanie. Kaliszanki w decydujących momentach atakowały w aut, nie wytrzymały ciśnienia i musiały zadowolić się jedynie punktem, który i tak jest dla nich sukcesem.

Najlepszą siatkarką meczu wybrano libero Chemika Aleksandrę Krzos, która w kilku ważnych momentach podbijała trudne piłki, dobrze ustawiała się w defensywie i na pewno miała decydujący wpływ na to, jak przebiegał mecz w ważnych jego fragmentach. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie