sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Kadra bez Maj-Erwardt i Grajber

Siatkówka. Kadra bez Maj-Erwardt i Grajber

Siatkówka. Kadra bez Maj-Erwardt i Grajber
Data publikacji: 2019-12-05 17:30
Wywietleń: 647 431632

Selekcjoner reprezentacji siatkarek Jacek Nawrocki w czwartek ogłosił szeroki skład na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. W kadrze zabrakło uczestniczek ostatnich mistrzostw Europy - Pauliny Maj-Erwardt oraz Martyny Grajber reprezentujących na co dzień Chemika Police.

Zawody kwalifikacyjne, które są ostatnią szansą dla biało-czerwonych na wywalczenie prawa gry w Tokio, rozegrane zostaną w holenderskim Apeldoorn w dniach 7-12 stycznia. O jedno miejsce rywalizować będzie osiem reprezentacji podzielonych na dwie grupy - Polki w pierwszej rundzie turnieju zmierzą się z Bułgarią, gospodyniami imprezy i Azerbejdżanem. W drugiej grupie zagrają Turcja, Niemcy, Belgia i Chorwacja.

Nawrocki na zgrupowanie, które 19 grudnia rozpocznie się w Spale, powołał 24-osobową kadrę, ale do Holandii zabierze 14 zawodniczek.

W żeńskiej kadrze po mistrzostwach Starego Kontynentu doszło do konfliktu na linii trener - zawodniczki. Siatkarki wytknęły selekcjonerowi m.in. braki warsztatowe - błędy w prowadzeniu zespołu czy nieudzielanie konstruktywnych wskazówek.

Zarzuty dotyczyły także spraw pozasportowych; jeden z członków sztabu szkoleniowego miał mieć zażyłe, bliskie relacje z jedną z zawodniczek. Reprezentantki, które podpisały się pod oświadczeniem, nie widziały możliwości dalszej współpracy z trenerem.

W gronie powołanych na najbliższy turniej znalazło się 10 siatkarek, które wcześniej oficjalnie wyraziły wotum nieufności wobec szkoleniowca, w tym zawodniczki, które stanowią o sile drużyny grające niegdyś w Chemiku Police - m.in. Joanna Wołosz i Malwina Smarzek-Godek.

Jednocześnie selekcjoner zrezygnował z usług obecnych siatkarek Chemika: libero Maj-Erwardt i przyjmującej Grajber, dwóch uczestniczek ostatnich mistrzostw Starego Kontynentu, na których Polki zajęły czwartą lokatę.

Maj-Erwardt i Grajber straciły zatem najwięcej na faworyzowaniu Marii Stenzel i Magdaleny Stysiak, co było jednym z przedmiotów konfliktu między siatkarkami, a trenerem reprezentacji Polski.

Wśród powołanych znalazły się inne siatkarki Chemika Police: Marlena Kowalewska, Natalia Mędrzyk i Martyna Łukasik. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie