poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Kadra bez Maj-Erwardt i Grajber

Siatkówka. Kadra bez Maj-Erwardt i Grajber

Siatkówka. Kadra bez Maj-Erwardt i Grajber
Data publikacji: 2019-12-05 17:30
Wywietleń: 891 431632

Selekcjoner reprezentacji siatkarek Jacek Nawrocki w czwartek ogłosił szeroki skład na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. W kadrze zabrakło uczestniczek ostatnich mistrzostw Europy - Pauliny Maj-Erwardt oraz Martyny Grajber reprezentujących na co dzień Chemika Police.

Zawody kwalifikacyjne, które są ostatnią szansą dla biało-czerwonych na wywalczenie prawa gry w Tokio, rozegrane zostaną w holenderskim Apeldoorn w dniach 7-12 stycznia. O jedno miejsce rywalizować będzie osiem reprezentacji podzielonych na dwie grupy - Polki w pierwszej rundzie turnieju zmierzą się z Bułgarią, gospodyniami imprezy i Azerbejdżanem. W drugiej grupie zagrają Turcja, Niemcy, Belgia i Chorwacja.

Nawrocki na zgrupowanie, które 19 grudnia rozpocznie się w Spale, powołał 24-osobową kadrę, ale do Holandii zabierze 14 zawodniczek.

W żeńskiej kadrze po mistrzostwach Starego Kontynentu doszło do konfliktu na linii trener - zawodniczki. Siatkarki wytknęły selekcjonerowi m.in. braki warsztatowe - błędy w prowadzeniu zespołu czy nieudzielanie konstruktywnych wskazówek.

Zarzuty dotyczyły także spraw pozasportowych; jeden z członków sztabu szkoleniowego miał mieć zażyłe, bliskie relacje z jedną z zawodniczek. Reprezentantki, które podpisały się pod oświadczeniem, nie widziały możliwości dalszej współpracy z trenerem.

W gronie powołanych na najbliższy turniej znalazło się 10 siatkarek, które wcześniej oficjalnie wyraziły wotum nieufności wobec szkoleniowca, w tym zawodniczki, które stanowią o sile drużyny grające niegdyś w Chemiku Police - m.in. Joanna Wołosz i Malwina Smarzek-Godek.

Jednocześnie selekcjoner zrezygnował z usług obecnych siatkarek Chemika: libero Maj-Erwardt i przyjmującej Grajber, dwóch uczestniczek ostatnich mistrzostw Starego Kontynentu, na których Polki zajęły czwartą lokatę.

Maj-Erwardt i Grajber straciły zatem najwięcej na faworyzowaniu Marii Stenzel i Magdaleny Stysiak, co było jednym z przedmiotów konfliktu między siatkarkami, a trenerem reprezentacji Polski.

Wśród powołanych znalazły się inne siatkarki Chemika Police: Marlena Kowalewska, Natalia Mędrzyk i Martyna Łukasik. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie