Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Siatkówka. Jacek Nawrocki oficjalnie trenerem Chemika Police

Data publikacji: 2021-09-16 11:33
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-16 18:28
Siatkówka. Jacek Nawrocki oficjalnie trenerem Chemika Police
Jacek Nawrocki na ławce trenerskiej Chemika zastąpił Ferhata Akbasa. Fot. Chemik Police  

Osiem dni przed inauguracją sezonu Tauron Ligi siatkarek Chemik Police ogłosił nazwisko nowego trenera. Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami został nim dotychczasowy selekcjoner kadry narodowej kobiet Jacek Nawrocki. Debiut w nowej roli szkoleniowiec będzie miał w towarzyskich meczach z Eczacibasi Stambuł, prowadzonym przez byłego trenera Chemika Ferhata Akbasa.

Polski Związek Piłki Siatkowej w środę popołudniu poinformował, że Jacek Nawrocki złożył rezygnację z funkcji selekcjonera kadry i już w czwartek rano Chemik przedstawił go jako swojego nowego szkoleniowca

Nawrocki w kadrze kobiet pracował od 2015 roku. Przez sześć lat z reprezentacją nie osiągnął spektakularnych sukcesów. Najważniejszymi osiągnięciami tego okresu był srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku i półfinał mistrzostw Europy w 2019 roku. Przed reprezentacyjną przygodą Jacek Nawrocki z powodzeniem prowadził natomiast męski ligowy zespół Skry Bełchatów. Z klubem zdobył rok po roku dwa tytuły mistrza Polski (2010 i 2011), a rok później srebrny medal.

Nazwisko Jacka Nawrockiego w kontekście prowadzenia mistrzyń Polski pojawiło się już w czerwcu. Szkoleniowiec skupiał się wówczas na udziale reprezentacji w Lidze Narodów i przygotowaniach do mistrzostw Europy. Klub odkrywał nazwiska kolejnych zawodniczek. W połowie sierpnia zaprezentował także nowego asystenta Radzisława Wodzińskiego, pełniącego identyczną funkcję w kadrze u boku Jacka Nawrockiego. Pod naciskiem opinii publicznej i kibiców, którzy głośno krytykowali działania klubu w kwestii braku pierwszego trenera, Chemik na swoim facebookowym profilu zamieścił komunikat, że informacja o nowym trenerze pojawi się po mistrzostwach Europy kobiet. Te zakończyły się już 4 września, ale Chemik wciąż pozostawał bez trenera. Na dwóch kolejnych przedsezonowych turniejach w Goleniowie i Szamotułach mistrzynie Polski prowadził Marek Mierzwiński - asystent kilku kolejnych trenerów Chemika i człowiek o najdłuższym stażu w sztabie szkoleniowym Chemika, a od kilku miesięcy także...prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Jacek Nawrocki na żadnej z tych imprez się nie pojawił.

W Chemiku z potwierdzeniem nazwiska trenera czekano do czasu wyjaśnienia reprezentacyjnej przyszłości Jacka Nawrockiego. W PZPS nie było bowiem zgody na łącznie obu stanowisk.

Chemik w czwartek ma zaplanowany pierwszy, a w sobotę drugi sparing z Eczacibasi Stambuł. Sezon ligowy mistrzynie Polski rozpoczną 24 września wyjazdowym meczem z UNI Opole. ©℗

(woj)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kibic
2021-09-19 13:18:07
wydaje się że to fatalny wybór, ale szansę trzeba dać
toi
2021-09-17 08:12:03
ktoś ma rozum w policach????? to tragedia
MP
2021-09-16 18:20:11
To mistrzostwie możemy zapomnieć .
nic nie osiągnął
2021-09-16 15:58:26
nie zabrał na me kowalewskiej i konkolewskiej. może być konflikt w klubie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ