środa, 30 września 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Glinka-Mogentale zawodniczką 15-lecia

Siatkówka. Glinka-Mogentale zawodniczką 15-lecia

Siatkówka. Glinka-Mogentale zawodniczką 15-lecia
Data publikacji: 2020-08-04 17:53
Wywietleń: 460 468040

Małgorzata Glinka-Mogentale została wybrana przez kibiców najlepszą siatkarką 15-lecia ligi zawodowej w Polsce. W głosowaniu, które przez półtora miesiąca trwało na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek zdobyła 21 procent głosów. Wśród innych wyróżnionych siatkarek obok Glinki Mogentale znalazło się jeszcze 11 innych siatkarek grających obecnie lub w przeszłości w Chemiku Police.

Glinka-Mogentale to dziewięciokrotna medalistka mistrzostw Polski, w tym pięciokrotnie w czasach ligi zawodowej. W dorobku ma ponadto dwa mistrzostwa Europy, jest czterokrotna mistrzyni lig zagranicznych i dwukrotną zwyciężczynią Ligi Mistrzyń. Dwa ostatnie sezony swojej kariery siatkarka spędziła w Chemiku Police i zdobywając złote medale Ligi Siatkówki Kobiet.

Cztrenastoosobową drużynę marzeń 15-lecia ligi zawodowej w zdecydowanej większości tworzą zawodniczki występujące w Chemiku Police. Znalazły się niej  rozgrywające Joanna Wołosz i Izabela Bełcik, atakujące Katarzyna Zaroślińska-Król i Malwina Smarzek-Godek, środkowe Agata Mróz-Olszewska, Agnieszka Bednarek, Stefana Veljković i Klaudia Alagierska, przyjmujące Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Dorota Świeniewicz i Aleksandra Jagieło oraz libero Paulina Maj-Erwardt i Mariola Zenik. Trenerem 15-lecia został wybrany twórca sukcesów Muszynianki Bogdan Serwiński.

W plebiscycie, zorganizowanym z okazji przypadającej w tym roku piętnastej rocznicy założenia ligi zawodowej w Polsce, brało udział siedemdziesiąt zawodniczek i dziesięciu trenerów. Zadaniem kibiców był wybór czternastoosobowej drużyny oraz jednego trenera. Kandydatki do drużyny i kandydatów do miana trenera 15-lecia wybrała wcześniej kapituła złożona z ośmiu ekspertów.

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie