środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Kąkolewska już w Policach

Siatkówka. Kąkolewska już w Policach

Siatkówka. Kąkolewska już w Policach
Data publikacji: 2020-07-13 14:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-13 16:08
Wywietleń: 714 464577

Choć oficjalny start przygotowań Grupy Azoty Chemik Police do nowego sezonu zaplanowany jest 20 lipca, to już w ten poniedziałek siedem siatkarek wznowiło treningi. Na siłowni OSiR w poniedziałkowe przedpołudnie stawiły się m.in. pozyskane w przerwie między rozgrywkami Agnieszka Kąkolewska, Aleksandra Żurawska i Paulina Bałdyga.

- Okres pandemii wiele zmienia, dlatego staramy się do tych zmian dostosować. Niektóre zawodniczki potrzebują więcej czasu do wejścia w regularny trening, szczególnie po tak długiej przerwie od siatkówki. Dlatego zdecydowaliśmy, że udostępnimy im taką możliwość - mówi Ferhat Akbas, trener Grupa Azoty Chemika Police. 

Z okazji na wznowienie treningów poza wspomnianymi już Agnieszka Kąkolewska, Aleksandra Żurawska i Paulina Bałdyga zdecydowały się także skorzystać Iga Wasilewska, Katarzyna Połeć, Martyna Grajber oraz przechodząca rehablilitację po zabieg kolana Natalia Mądrzyk.

W najbliższym tygodniu siatkarki będą mały po dwa lub jeden trening dziennie. W dniach, gdy rano odbywać się będą zajęcia na siłowni, popołudniu siatkarki trenować będą jeszcze na hali.

Od 20 lipca ruszą już normalne przygotowania Chemika do sezonu. Wówczas, za wyjątkiem reprezentantek swoich krajów, na treningach pojawi się już cały zespół. Na razie mistrz Polski zakontraktował dwanaście siatkarek. Nazwisko ostatnie, atakującej ogłoszone zostanie najpóźniej w środę. Nieoficjalnie wiadomo, że będzie nią Jovana Brakocević.

Przygotowania do nowego potrwają około 8 tygodni. Pierwsze oficjalne spotkania zaplanowane są na połowę września - najpierw Chemik powalczy z Developresem Rzeszów o Superpuchar (11 września), a tydzień później wyjazdowym pojedynkiem z Legionovią Legionowo rozpocznie rywalizację ligową. (woj)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie