poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Espadon otrzymał walkowera

Siatkówka. Espadon otrzymał walkowera

Siatkówka. Espadon otrzymał walkowera
Data publikacji: 2016-10-27 22:10
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-27 22:11
Wywietleń: 900 166839

Organizator rozgrywek ekstraklasy siatkarzy ukarał PGE Skrę Bełchatów walkowerem za mecz Espadonem w Szczecinie, w którym w zespole gości przez chwilę na boisku przebywało czterech obcokrajowców. Skra zwyciężyła 3:0, lecz wynik został zweryfikowany na 3:0 dla gospodarzy.

Sprawa dotyczy spotkania rozegranego 20 października, w czwartej kolejce ekstraklasy. W meczu Espadonu z PGE Skrą, w drużynie gości w jednej akcji pierwszego seta na boisku było czterech obcokrajowców – Ukrainiec Jurij Gładyr, Serb Srecko Lisinac, Bułgar Nikołaj Penczew oraz Argentyńczyk Nicolas Uriarte. W obecnych rozgrywkach regulamin dopuszcza zaś jednoczesne uczestnictwo najwyżej trzech zawodników spoza Polski.

Przypadkiem zajął się organizator rozgrywek - Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA - który w czwartek poinformował kluby o weryfikacji wyniku meczu wygranego 3:0 przez PGE Skrę na 3:0 i po 25:0 w każdym secie dla Espadonu. Klub z Bełchatowa w ciągu 21 dni ma także zapłacić 5 tys. zł kary PLPS SA i 15 tys. zł rywalom ze Szczecina.

W uzasadnieniu decyzji napisano m.in., że "w ocenie PLPS wyłączną odpowiedzialność za wprowadzenie do gry czterech zawodników obcokrajowców ponosi sztab szkoleniowy PGE Skry Bełchatów".

Podkreślono jednocześnie, że zgodnie z postanowieniami regulaminu kontrola przestrzegania wymogów związanych z minimalną liczbą zawodników krajowych na boisku należy do komisarza technicznego, kwalifikatora, drugiego sędziego i sekretarza zawodów, jednakże bezpośrednie decyzje dotyczące zmian w zespole oraz wprowadzenia zawodników na boisko podejmuje sztab szkoleniowy.

- Sprawa weryfikacji meczu pomiędzy drużynami Espadon – PGE Skra była przez nas rzetelnie i dokładnie analizowana. Decyzja została podjęta, a my zdajemy sobie sprawę, że kara jest dotkliwa, jednak przestrzeganie zasad i regulaminu jest niezwykle ważne w funkcjonowaniu zawodowej ligi - podkreślił na stronie internetowej organizatora rozgrywek Wojciech Czayka, wiceprezes zarządu PLPS SA.

Dodał, że do końca br. zawieszony został komisarz techniczny obsługujący spotkanie w Szczecinie, a błąd w systemie protokołu elektronicznego zostanie naprawiony, co w przyszłości ma uchronić przed powtórzeniem się podobnej sytuacji.

To pierwsze punkty Espadonu w obecnych rozgrywkach. Na boisku beniaminek ekstraklasy przegrał bowiem wszystkie pięć spotkań różnicą co najmniej dwóch setów. Szczecinianie zajmują obecnie 14. miejsce w tabeli. PGE Skra z dorobkiem dziewięciu punktów jest na szóstej pozycji.

Szefowie bełchatowskiego klubu wkrótce mają podjąć decyzję, czy złożą odwołanie od ogłoszonej w czwartek decyzji. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy