piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Droga Chemika wciąż bardzo trudna

Siatkówka. Droga Chemika wciąż bardzo trudna

Siatkówka. Droga Chemika wciąż bardzo trudna
Data publikacji: 2017-02-09 12:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-09 15:15
Wywietleń: 592 212219

SIATKARKI Chemika Police przełamały włoskie fatum i po raz drugi w historii swoich występów w Lidze Mistrzyń pokonały zespół z tego kraju.

Środowe zwycięstwo na Imoco Volley w Treviso (3:2) pozwoliło mistrzyniom Polski zachować szanse na wyjście z grupy.  Chemik wciąż jest jednak daleko od play-off i nawet dwa kolejne zwycięstwa mogą tego nie zagwarantować.

Do lidera grupy A Nordmeccanica Modena Chemik traci już pięć punktów, a do wicelidera Imoco Volley punkt. Sytuacja w tabeli może po najbliższych dwóch kolejkach diametralnie się zmienić. Chemik, aby liczyć się w walce o ćwierćfinałową „szóstkę" musi wygrać najbliższe spotkania z Telekomem Baku i Nordmaccanicą.

Teoretycznie mistrzynie Polski mogą wyjść jeszcze z grupy z pozycji lidera, ale w praktyce walczą już z włoskimi drużynami o drugą lokatę w tabeli, która nie gwarantuje na 100 procent miejsca w play-off. Z czterech wiceliderów grup awansuje tylko trzech i na obecnym etapie drugi w grupie A Imoco Volley jest poza play-off.

Mistrzynie Polski mogą wyprzedzić klub z Modeny jeśli ten przegra najbliższe pojedynki (22 lutego z Imoco Volley i 28 lutego z Chemikiem). Gdyby taki scenariusz się sprawdził grupę wygra Imoco Volley, a Chemik prawdopodobnie zajmie drugą pozycję. W grupie jest jeszcze Telekom Baku, ale ekipa z Azejberdżanu nie zdobyła w czterech meczach punktu i raczej trudno się spodziewać się, aby na finiszu zdołał jeszcze zamieszać w tabeli.

W dwóch poprzednich edycjach Ligi Mistrzyń Chemik kończył fazę grupową na miejscach premiowanych awansem do play-off. W sezonie 2004/2005 awansował z pozycji lidera, a przed rokiem z trzeciego miejsca legitymując się najlepszym dorobkiem ze wszystkich drużyn. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

ewa35
szkoda zeChemiczki wczoraj nie wygraly 3-1, a byly bliskie- bylyby na drugim miejscu zaskoczylo mnie nagle przyspeiszenie wloszek i odrobienie strat w 4 secie Szkoda ale walczyc trzeba
2017-02-09 14:18:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy