Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Siatkówka. Chemik z pucharem Polski

Data publikacji: 05 lutego 2017 r. 16:55
Ostatnia aktualizacja: 05 lutego 2017 r. 17:21

Siatkarki Chemika Police po raz drugi z rzędu i szósty w historii zdobyły Puchar Polski. W finałowym meczu rozegranym w Zielonej Górze pokonały Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:23, 25:16, 25:16).

Chemik grał w składzie: Wołosz, Veljkovic, Bednarek-Kasza, Werblińska, Smarzek, Zaroślińska, Krzos (l), oraz Blagojevic.

Oba zespoły przystąpiły do finałowego spotkania po ciężkich, pięciosetowych przeprawach w półfinałach. Policzanki pokonały Developres SkyRes Rzeszów, a łodzianki wyeliminowały Impel Wrocław.

Chemik miał jednak handicap w postaci dłuższego o cztery godziny odpoczynku, ale przede wszystkim "dłuższej ławki". Trener Budowlanych Błażej Krzyształowicz takiego pola manewru nie miał.

Przewaga Chemika była widoczna przede wszystkim w ataku. Gdy tylko Malwina Smarzek czy Katarzyna Zaroślińska otrzymały dokładne piłki, to z reguły kończyły akcje.

Policzanki w pierwszej odsłonie prowadziły 20:16 i wydawało się, że nic im już nie przeszkodzi w wygranej. Budowlane wróciły do gry za sprawą Kai Grobelnej, której kąśliwe serwisy sprawiły mnóstwo kłopotu rywalkom.

Łodzianki zdobyły sześć "oczek" z rzędu i to one były bliższe zwycięstwa. W decydujących momentach nie pomyliła się Zaroślińska, a 25. punkt zdobyła Stefana Veljkovic.

Kolejne odsłony były już bardzo jednostronne, po przegranym secie z łodzianek uszło powietrze. Trener Krzyształowicz starał się jeszcze zmotywować swoje podopieczne, które najwyraźniej bardziej odczuły trudy sobotniego półfinału.

W drugim secie zanosiło się na prawdziwy pogrom Budowlanych, bowiem obrońca trofeum wygrywał już 17:5, ale potem spuścił nieco z tonu. Podobnie było w trzeciej partii, policzanki po w miarę równym początku, szybko "uciekły" przeciwniczkom na siedem punktów (13:6) i praktycznie emocje się skończyły.

Policzanki oprócz okazałego trofeum otrzymały czek na 100 tysięcy złotych. Zwycięstwo w krajowym pucharze od kilku sezonów nie daje już prawa udziału w Lidze Mistrzyń.