czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Decyzja o walkowerze w poniedziałek, lub wtorek

Siatkówka. Decyzja o walkowerze w poniedziałek, lub wtorek

Siatkówka. Decyzja o walkowerze w poniedziałek, lub wtorek
Data publikacji: 2016-10-22 08:59
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-22 08:59
Wywietleń: 628 164071

Decyzja w sprawie wyniku meczu ekstraklasy siatkarzy Espadon Szczecin - PGE Skra Bełchatów powinna zapaść na początku przyszłego tygodnia - powiedział rzecznik prasowy PLPS Kamil Składowski. Skra wygrała 3:0, ale grozi jej walkower za złamanie regulaminu.

W końcówce pierwszego seta spotkania w Szczecinie w zespole Skry przez chwilę na boisku znajdowało się czterech obcokrajowców, podczas gdy zgodnie z przepisami może ich być jednocześnie maksymalnie trzech. W pomeczowym protokole sytuację opisali przedstawiciele Espadonu. W piątek zarząd beniaminka wycofał się jednak ze złożenia oficjalnego protestu.

"Akceptujemy sportowe rozstrzygnięcie na boisku, na którym zdecydowanie lepszą okazała się ekipa z Bełchatowa, której jeszcze raz gratulujemy. O ligowe punkty walczyć zamierzamy jedynie na boisku z zachowaniem zasad fair play. Równocześnie informujemy, że w koncepcji funkcjonowania naszego klubu nie mieści się zasada poszukiwania punktów za wszelką cenę. Piękno siatkówki jako takie jest dla nas wartością nadrzędną" - podkreślono w komunikacie wydanym przez Espadon.

Sprawą i tak ma się zająć PLPS. Po czwartkowym pojedynku menedżer Skry Sebastian Gaszek przyznał, że opisana sytuacja miała miejsce. Utrzymywał jednak, że zawinił głównie sekretarz zawodów.

- Nie powinien dopuścić do takiej sytuacji - zaznaczył wówczas Gaszek.

Składkowski z kolei zwrócił uwagę, że przede wszystkim błąd popełnił zespół z Bełchatowa. Dodał jednak, że fakt, iż mecz nie został wówczas przerwany oznacza także pomyłkę osób pracujących przy obsłudze spotkania.

- Zapewniam, że nie będzie tak, iż ukarana zostanie tylko jedna strona. Na razie czekamy na wpłynięcie całej potrzebnej dokumentacji, które następnie muszą zostać przeanalizowane. Decyzja powinna zapaść w poniedziałek lub wtorek - podkreślił.

Przypomniał, że zgodnie z przepisami przekroczenie liczby obcokrajowców przebywających na boisku oznacza walkower na korzyść drużyny przeciwnej. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy