czwartek, 12 grudnia 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Debiut Akbasa, nowa rola Kawki

Siatkówka. Debiut Akbasa, nowa rola Kawki

Siatkówka. Debiut Akbasa, nowa rola Kawki
Data publikacji: 2019-07-23 11:49
Wywietleń: 787 404478

Spore zmiany zaszły przed nowym sezonem w w sztabie szkoleniowym Grupy Azoty Chemika. Nowym trenerem został Ferhat Akbas, a do grona asystentów tureckiego selekcjoner dołączył dotychczasowy statystyk klubu Przemysław Kawka.

Turecki szkoleniowiec przeniósł się do Polic z CSM Bukareszt, z którym Chemik rywalizował w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.  Wcześniej turecki szkoleniowiec prowadził reprezentację Japonii i był jej pierwszym zagranicznym trenerem w historii.

W latach 2009-2016 pracował w reprezentacji Turcji jako asystent, a od 2015 roku pełnił rolę pierwszego szkoleniowca. W trakcie kariery współpracował z najlepszymi trenerami żeńskiej siatkówki, Giovannim Guidettim, Lang Ping czy Massimo Barbolinim.

 - Ferhat Akbas jest młodym tureckim trenerem, ale jego CV to papiery starego wyjadacza. Widział siatkówkę na całym świecie, uczył się od najlepszych szkoleniowców. Rywalizowaliśmy z jego drużyną przy okazji zeszłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzyń. Uznaliśmy, że może być to ciekawa opcja dla Chemika, więc złożyliśmy ofertę - mówi prezes klubu Paweł Frankowski

Duet asystentów pełnić będą Marek Mierzwiński i Przemysław Kawka. Mierzwiński pracuje na tym stanowisku od trzech sezonów. Był drugi trenerem u Jakuba Głuszaka i Marcello Abbondanzy, a w Szczecinie znany jest też z samodzielnego prowadzenie ekstraklasowej drużyny Piasta.

Przemysław Kawka dotychczas pełnił rolę statystyka, od nadchodzącego sezonu spróbuje swoich sił w roli drugiego trenera. Statystykiem Chemika zostanie nowa postaci w klubie Kacper Duda. Dotychczas pracował w SMS PZPS Szczyrk, młodzieżowej reprezentacji Polski oraz Jastrzębskim Węglu.

Trenerem przygotowania fizycznego pozostanie Łukasz Filipecki, a w role fizjoterapeutów wcielą się Karol Subocz i Damian Musielak. Subocz pracuje w naszym klubie ponad rok, dołączył w trakcie trwania sezonu 2017/18.

Musielak jest nowym członkiem sztabu szkoleniowego. Ma 28 lat i pochodzi ze Świnoujścia. Wcześniej pracował m.in. w Stoczni Szczecin, SMS Police i Polskim Związku Piłki Siatkowej.
 
Przemysław Kawka, Karol Subocz i Kacper Duda byli w sztabie reprezentacji Polski, która na młodzieżowych mistrzostwach świata w Meksyku wywalczyła piąte miejsce.

Przygotowania do nowego sezonu Chemik rozpocznie na początku sierpnia, a ligowy sezon zainauguruje 12 października z PTPS Piła.

- 8 sierpnia rozpoczynamy obóz kondycyjny w uzdrowisku Wieniec-Zdrój, a następnie przeniesiemy się do Muszyny. Czeka nas tam dużo pracy fizycznej. We wrześniu wystartuje seria turniejów towarzyskich, w których zaczniemy łapać ogranie. Jak co roku w przypadku Chemika, kadra naszej drużyny będzie nieco uszczuplona, ponieważ część siatkarek będzie z reprezentacją na mistrzostwach Europy (23 sierpnia - 4 września). Do klubu powrócą dopiero po zakończeniu turnieju - mówi prezes Grupy Azoty Chemika Paweł Frankowski. (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie