Piłka nożna. Zwycięstwo Chemika w sparingu

Data publikacji: 05 lutego 2020 r. 22:48
Ostatnia aktualizacja: 05 lutego 2020 r. 22:48

W swojej czwartej grze kontrolnej piłkarze III-ligowego Chemika Police po dobrym spotkaniu pokonali IV-ligowy Gryf Kamień Pomorski.

CHEMIK Police - GRYF Kamień Pomorski 3:0 (2:0); 1:0 Mariusz Bedliński (17), 2:0 Szymon Kapelusz (44), 3:0 Andrzej Protasenko (87).

CHEMIK: Brzozowski (70 Banaś) - Klimkowicz, Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Szewczykowski (35 Kołat), Kowalczyk (46 Jóźwiak), Bedliński (65 Protasenko), Protasenko (46 Kąkol), Jałoszyński (46 Peda), Kapelusz (70 Midzio), Midzio (46 Wowczenko)

Chemicy już na początku spotkania mogli dwukrotnie wyjść na prowadzenie, ale strzały policzan wylądowały na słupku i poprzeczce bramki Gryfa. W 17 minucie meczu żółto-zieloni wyszli na prowadzenie. Podanie Szymona Kapelusza wykorzystał Mariusz Bedliński.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania na 2:0 podwyższył Szymon Kapelusz, który dostał podanie od Mateusza Kowalczyka i lobem pokonał bramkarza z Kamienia Pomorskiego.

W drugiej części spotkania policzanie dalej dominowali i stwarzali sobie kolejne okazje do zdobycia bramek, jednak swoich okazji nie wykorzystali Nikita Wowczenko, Krystian Peda i Krystian Kąkol. Dopiero w 87 minucie pięknym uderzeniem z 20 metrów popisał się Andrzej Protasenko i piłka wylądowała  w samym okienku bramki Gryfa. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i żółto-zieloni odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Kolejnym przeciwnikiem Chemika będzie drużyna Kotwicy Kołobrzeg, z którą policzanie zagrają już w sobotę. (mij)