Data publikacji: 21 marca 2021 r. 20:19
Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2021 r. 21:24

Budowlani Łódź - Chemik Police 0:3 (21:25, 23:25, 22:25)

Chemik: Brakocević-Canzian, Grajber, Kowalewska, Baijens, Kąkolewska, Strantzali, Maj-Erwardt (libero) oraz Mędrzyk, Łukasik.

Siatkarki Chemika wygrały drugie spotkanie I rundy play-off z Budowlanymi i zakwalifikowały się do półfinału Tauron Ligi. Mistrzynie Polski zaprezentowały się w Łodzi jeszcze lepiej niż przed tygodniem w Policach. Miały rewelacyjne przyjęcie i fantastycznie grały blokiem, którym zdobyły 16 punktów. Grę w ataku ciągnęła Jovana Brakocević-Canzian. Serbka skończyła połowę z 42 ataków. Mecz atakująca Chemika zakończyła z 27 punktami na koncie i 6 skutecznymi blokami.

Łodzianki tylko momentami dotrzymywały kroku Chemikowi. W pierwszym secie przegrywały już 14:21, ale zdołały zmniejszyć straty do trzech punktów. W końcówkach drugiego i trzeciego seta także dały się we znaki mistrzyniom Polski. Od stanu 11:17 doprowadziły do remisu 20:20. W trzeciej odsłonie policzanki znów pozwoliły rywalkom odrobić 7-punktową stratę, ale w ostatnich akcjach meczu siatkarki Budowlanych popełniły trzy błędy i Chemik mógł świętować awans do półfinału. MVP spotkania została Martyna Grajber, która, mimo że miała ponad 90-procentową skuteczność w przyjęciu, pamiątkową statuetkę odebrała ze zdziwieniem. Bohaterką i gwiazdą tego meczu była bowiem bez wątpienia Jovana Brakocević-Canzian.

Rywala w kolejnej fazie rozgrywek mistrzynie Polski poznają dopiero w środę, gdyż w rywalizacji Radomki z Legionovią jest remis 1:1. W półfinale obok Chemika zameldował się już też Developres Rzeszów, który w dwóch meczach odprawił MKS Kalisz. (woj)