Data publikacji: 26 stycznia 2019 r. 20:47
Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2019 r. 20:47

Chemik - PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:14, 29:27)

Chemik: Busa, Grajber, Mirković, Chonacka, M. Łukasik, Ogbogu, Krzos (libero) oraz Gamma, J. Łukasik, Pleśnierowicz, Mędrzyk.

Do meczu z PTPS Chemik przystąpił niespełna 48 godzin po spotkaniu Ligi z Dynamem Moskwa (2:3), ale nie miało to wpływu na dyspozycje mistrzyń Polski i końcowy wynik.

Siatkarki Chemik odniosły czternaste zwycięstwo w sezonie i po raz dziesiąty nie oddały ligowym rywalkom nawet seta.

Dwa sety sobotniego pojedynku za sprawą skutecznej gry Chemika w ataku przebiegały niemal bez historii. Siatkarki z Piły receptę na Chemik znalazły dopiero w ostatniej odsłonie. PTPS dał się mistrzyniom Polski we znaki trudna zagrywką.

Chemik stracił też w decydującej partii przebojowość w ataku. Akcje policzanek rywalki podbijały, wyprowadzały kontry i mecz rozstrzygnął dopiero na przewagi. (woj)