Czwartek, 18 lipca 2024 r.

Siatkówka. Chemik Police bez straty seta. Ligowy debiut trenera Wodzińskiego

Data publikacji: 27 stycznia 2023 r. 22:20
Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2023 r. 10:21

Zwycięski debiut w Tauron Lidze zaliczył aktualny trener Chemika Radosław Wodziński. Po wygranej w meczu Ligi Mistrzyń z C.S.M Targovise 3:2, 33-letni szkoleniowiec poprowadził mistrzynie poprowadził do triumfu we Wrocławiu - szóstego w sezonie bez straty seta.

Volley Wrocław - Chemik Police 0:3 (27:29, 15:25, 21:25)

Chemik: Czyrniańska, Łukasik, Brakocević-Canzian, Fabiola, Korneluk, Wasilewska, Stenzel (libero) oraz Kowalewska, Połeć, Sikorska,

Po odsunięciu od zespołu dotychczasowego trenera Marka Mierzwińskiego, jego obowiązki przejął przed blisko dwoma tygodniami Radosław Wodziński. Najpierw zaliczył zwycięski debiut w Lidze Mistrzyń, a w piątek w Tauron Lidze. Mecz z Volleyem był nerwowy tylko w pierwszej odsłonie. Inauguracyjny set zakończył się na przewagi, a Chemik potrzebował do jego rozstrzygnięcia 31 minut. Kolejne odsłony były już pod kontrolą mistrzyń Polski, które zagrały z najlepszą od kilku spotkań skutecznością ataku i popisały się 13 punktowymi blokami. W ofensywnych akcjach brylowały Czyrniańska i Łukasik, w przyjęciu Stenzel i Łukasik, a w bloku Korneluk.

W piątkowym meczu, po kilkumiesięcznej przerwie na parkiecie zaprezentowała się Marlena Kowalewska. Rozgrywająca wchodziła na zagrywkę i popisała się jednym asem.