Siatkówka. Chemik odzyskał puchar Polski

Data publikacji: 03 kwietnia 2016 r. 17:05
Ostatnia aktualizacja: 06 kwietnia 2016 r. 12:15

Siatkarki Chemika Police odzyskały utracony w ubiegłym sezonie puchar Polski. W finałowym meczu turnieju rozgrywanego w Kaliszu mistrzynie Polski pokonały swojego najgroźniejszego w kraju rywala Atom Trefl Sopot 3:1 (19:25, 25:13, 25:21, 26:24)

Mecz rozpoczął się dla podopiecznych trenera Głuszaka niefortunnie. Rywalki sprawiały wrażenie lepiej skoncentrowanych i zmotywowanych, niemal przez całą partię miały kilka punktów przewagi i pewnie wygrały pierwszego seta.

Druga odsłona przebiegała już pod zdecydowane dyktando mistrzyń Polski, które niemal zdemolowały rywalki. Odzyskały tym samym wigor, pewność siebie i już do końca kontrolowały przebieg wydarzeń.

W trzeciej partii przewaga policzanek nie była już tak przygniatająca, jednak cały czas bardzo wyraźna. Wygrana nie była zagrożona, a rywalki sprawiały wrażenie zrezygnowanych.

Czwarty set był najbardziej zacięty ze wszystkich pozostałych. Chemik miał minimalną przewagę, ale sopocianki nie dawały za wygraną i mocno wierzyły w zmianę sytuacji na parkiecie. Ostatecznie Chemik rozstrzygnął na swoją korzyść również tego seta i odzyskał puchar Polski.

Chemik grał w składzie: Werblińska, Anioł, Wołosz, Havelkova, Montano, Veljkovic, Zenik (l), oraz Pena.

I set - 3:5, 7:10, 11:15, 15:20, 19:25.

II set - 5:4, 10:6, 15:8, 20:11, 25:13.

III set - 5:3, 10:7, 15:12, 20:14, 25:21.

IV set - 4:5, 10:7, 15:14, 20:17, 26:24.