Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Siatkówka. Chemik zagra w niedzielę w finale

Data publikacji: 02 kwietnia 2016 r. 17:07
Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2016 r. 17:44

Siatkarki Chemika Police awansowały do finału pucharu Polski w turnieju rozgrywanym w Kaliszu. W półfinałowym spotkaniu pokonały Budowlanych Łódź 3:1 i w niedzielę powalczą o odzyskanie trofeum utracone w poprzednim roku.

Pierwsze dwa sety wskazywały na to, że mistrzynie Polski wygrają łatwo i bez kłopotów. Policzanki prowadziły od początku, a ich przewaga w końcowych fragmentach setów jeszcze się powiększała.

Trzeci set do pewnego momentu przebiegał podobnie. Chemik prowadził 10:7 i nic nie wskazywało na to, że może się zaciąć. Tak jednak się stało. Chemik w trzeciej partii miał nawet piłkę meczową, jednak przy stanie 24:23 nie wykorzystał szansy.

W czwartej partii łodzianki poczuły szansę i prowadziły już 9:6. Policzanki w porę opanowały sytuację i na drugą przerwę techniczną schodziły już z dwupunktową przewagą (16:14). Do końca partii trwała jednak wyrónana walka, która szczęśliwie skończyłą się dla podopiecznych trenera Głuszaka.

Najlepszą zawodniczką meczu zostałą wybrana Joanna Wołosz.

Chemik Police – Budowlani Łódź 3:1 (25:14, 25:19, 24:26, 25:23)

Chemik grał w składzie: Montano, Havelkova, Werblińska, Veljkovic, Wołosz, Anioł, Zenik (l), oraz Kowalińska, Jagieło.

I set: 5:2, 10:7, 15:12, 20:13, 25:14.

II set: 5:2, 10:7, 15:7, 20:14, 25:19.

III set: 5:4, 10:7, 14:15, 18:20, 24:26.

IV set: 5:4, 9:10, 15:14, 20:19, 25:23.