piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik bez sparingów i libero

Siatkówka. Chemik bez sparingów i libero

Siatkówka. Chemik bez sparingów i libero
Data publikacji: 2017-09-12 19:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-13 09:48
Wywietleń: 1158 291956

Siatkarki Chemika dość nietypowo przygotowują się do nowego sezonu w ekstraklasie. Trener Jakub Głuszak w ostatnim okresie miał do dyspozycji zaledwie 4 zawodniczki. Pozostałe siatkarki przebywają na zgrupowaniach reprezentacji narodowych lub przechodzą rehabilitację po przebytych urazach.

Do zbliżających się mistrzostw Europy przygotowują się reprezentacje Polski, Holandii i Serbii, a szanse walki o medale na tej imprezie może dostać, aż 6 zawodniczek Chemika: Aleksandra Krzos, Malwina Smarzek, Serbki Stefana Veljković, Bjanka Busa, Sladjana Mirković i Holenderka Maret Balkestein-Grothues.

Kadrowe kłopoty przed sezonem pogłębił zabieg kolana Katarzyny Zaroślińskiej oraz uraz stopy na zgrupowaniu kadry Natalii Mędrzyk i urlop macierzyński Marioli Zenik. Klub nie planuje zaangażować nowej libero i ciężar gry defensywnej spocznie na Aleksandrze Krzos.

– Szukaliśmy drugiej libero, ale doszliśmy do wniosku, że nie warto robić nic na siłę. Jeśli chcielibyśmy zatrudnić wartościową siatkarkę, musielibyśmy poszukać poza granicami Polski. Niestety, siatkarka zagraniczna na pozycji libero nie wchodzi u nas w grę, ponieważ mielibyśmy problemy z limitem obcokrajowców w składzie. Zastanawialiśmy się nad kilkoma polskimi zawodniczkami, które obecnie nie mają klubu. Razem ze sztabem szkoleniowy doszliśmy jednak do wniosku, że nie warto na siłę podpisywać kontraktu z siatkarką, która nie podniesie poziomu gry czy treningów. Stawiamy na Aleksandrę Krzos. Mamy nadzieję, że Ola będzie zdrowa i uda jej się rozegrać pełen sezon, ale w przypadku kontuzji pozostają nam dwie opcje. Możemy przestawić jedną z przyjmujących na pozycję libero lub zakontraktować nową siatkarkę, ponieważ okienko otwarte jest do końca roku – mówi dyrektor zarządzający Chemika Radosław Anioł.

Z uwagi na skromną kadrę Chemik w okresie przygotowawczym nie rozegra żadnego sparringu. Być może tylko wzorem lat poprzednich wyjedzie na wspólne treningi do jednego z klubów polskich lub niemieckich.

Rozrywki ligowe, których sponsorem w tym sezonie nie będzie już Orlen, startują 14 października. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

ppp
panie prezio FRANKOWSKI napisz pan prawde ile kasy zalegacie do PSPS CHEMIK POLICE
2017-09-13 09:36:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy