piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik wraca do Polic

Siatkówka. Chemik wraca do Polic

Siatkówka. Chemik wraca do Polic
Data publikacji: 2017-08-21 13:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-23 10:26
Wywietleń: 3585 289249

Grupa Azoty SA nie przedłuży z miastem Szczecin umowy gwarantującej jej prawa do nazwy Azoty Arena. Dotychczasowa wygasa 15 września.

Z występów w szczecińskiej hali rezygnują także siatkarki Chemika. Mistrz Polski przenosi się do obiektu przy Zespole Szkół im. Łukaszewicza w Policach.

„Postawa i działanie władz miasta Szczecina uniemożliwiają Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police zaakceptowanie warunków, na których maiłaby być przedłużona umowa między stronami.

Jednym z nich jest oferta drastycznego 70-procentowego podniesienia  kwoty, którą za wynajem hali miałby płacić jej operatorowi finansowany przez Grupę Azoty Klub Piłki Siatkowej Chemik Police.

Spółka podkreśla, że z jej strony była szczera wola kontynuacji dotychczasowej trzyletniej współpracy. Złożona przez nią konkretna propozycja finansowa nie doczekała się formalnej odpowiedzi ze strony miasta" - napisano w komunikacie po posiedzeniu zarządu spółki.

Prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki nie krył rozczarowania postawą władz Szczecina i operatora hali. Podkreślał, że w przesłanym oficjalnym grafiku rezerwacji hali często brakowało terminów dla siatkarek Chemika, a w kwietniu 2018 roku z powodu organizowanych w obiekcie imprez komercyjnych mistrzynie Polski nie miały możliwości rozgrywania spotkań w żaden weekend!

- Według  naszego rozeznana stawki, które płaciliśmy w poprzednich latach, są stawkami odbiegającymi od cen rynkowych w Polsce.  Również wypychanie klubu siatkarskiego Chemik Police ze Szczecina było dla nas niezrozumiałe. Siatkarki były tą wartością dodaną dla hali i większość komercyjnych przekazów to były relacje ze spotkań siatkarek Chemika. Podpisując przed trzema laty umowę zakładaliśmy, że hala sportowa będzie tętniła, życiem i będzie się tam odbywało mnóstwo imprez sportowych. W praktyce poza siatkarkami Chemika nikogo tam nie było. Najbliższa perspektywa nie dawała nadziei, że to się zmieni. Śmiem twierdzić, że gdyby nie turniej Final Four Ligi Mistrzyń siatkarek w 2015 roku Szczecin nie otrzymałby organizacji mistrzostw Europy siatkarzy - mówi prezes Wojciech Wardacki.

Konflikt między Grupą Azoty i miastem Szczecin odbije się na siatkarskich kibicach w Szczecinie. Prezes klubu Paweł Frankowski zapowiedział, że mistrzynie Polski wracają do Polic.

Tutejsza nowa hala przy ul. Siedleckiej od kilku sezonów jest zweryfikowana pod kątem rozgrywania spotkań Orlen Ligi. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku Ligi Mistrzyń. Klub nie wyklucza, że zmuszony będzie szukać na potrzeby tych rozgrywek innego obiektu - w grę wchodzę hale w Koszalinie i Zielonej Górze.

- Będziemy szukać różnych rozwiązań. Są w Polsce miasta, które mają hala i są w stanie partycypować w kosztach organizacji takich spotkań - mówi Wojciech Wardacki.

Zamieszanie wokół hali nie wpłynie na przygotowania mistrzyń Polski do nowego sezonu. Chemik zamierza do 15 września korzystać w pełni umowy na zasadach obowiązujących w dotychczasowej, ważnej jeszcze przez trzy tygodnie umowie. Po 15 września siatkarki na dobre przeniosą się do Polic. ©℗

Wojciech TACZALSKI

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

 

Komentarze

;-)
W niedziele to sie do kosciola chodzi a nie do jakis hal na nie wiadomo co ,w kosciele kase zostawiac to jedyne wolskie podejscie !!!!buhahahhahaa
2017-08-23 10:13:15
gosc
W tym wypadku chodzi o interes Szczecina, który niekoniecznie jest zgodny z interesem kolejnej firmy przyjętej przez PiS.Czyli dojna zmiana chciała tanio i się obróciła na pięcie. Z Chemika Police zrobią obwoźny cyrk. Jednak dobrze, że nie mają większościowych udziałów w Pogoni.Zostanie nam disco polo, ksw i wystawa psów,Najbardziej w tym całym zamieszaniem szkoda samego Chemika, na co dzień będą gnieździć się w małej hali w Policach (z całym szacunkiem), a na LM będą zapieprzać do obcej hali, do obcych kibiców kilkadziesiąt kilometrów. Proponuje nazwe hala Dobrej zmiany imienia wiadomego prezesa ...GRATULACJE za co sie nie wezma to to spier... !!!!!!!!!!!!!!!
2017-08-23 10:10:56
dd
Prezio FRANKOWSKI FRANEK JEST Z TEJ DOBREJ ZMIANY
2017-08-22 13:31:08
Ela
Uważam, że jest to początek końca siatkówki w Policach, dzięki tzw dobrej zmianie.Siatkowka to jest pozostałość po tamtej ,"złej władzy" i trzeba to konieczne zniszczyć.
2017-08-22 12:16:18
Mirek
Czytałem wyjaśnienia Soski. Dla mnie ktoś kłamie, albo miasto, albo szefowie Chemika.
2017-08-21 21:14:11
ggg
chemik nie dostal licencji od PZPS zalega duzo kasy staremu chemikowi dlatego uciekaja do POLIC
2017-08-21 20:05:42
bielik
Wstyd mi za decyzję Miasta w sprawie 'Chemika". Kibice znów będą mieli posuchę jeśli chodzi o imprezy sportowe. Gdy chemiczki grały w hali, to przy okazji Szczecin był na ustach całej Polski, a nawet Europy. Klub i siatkarki zaczęli się utożsamiać także z naszym miastem, że tu w Szczecinie jest ich hala, że tu są gospodyniami. A teraz.... wielkie g.... ? Takie decyzje niszczą regionalną solidarność, której nie da się kupić za żadne pieniądze. Należy przystąpić, dla dobra kibiców i promocji miasta, ponownie do rozmów i uzyskać kompromis !
2017-08-21 19:58:14
VIGER
podając za info w GS: Skoro : Szczecińska hala jest jednym z najbardziej intensywnie działających obiektów sportowych w regionie. W najbliższych dniach 25 – 28.08.2017 r. będę tu rozgrywane Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Przez ostatnie lata odbywały się tu m.in.: Puchar Davisa, Rajd Baja Poland, Mistrzostwa Europy na Ergometrach Wioślarskich, Baltica Summer Cup 2015 i 2016, Mecz el. MŚ w futsalu Polska-Kazachstan, Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn, Eska Music Awards, Gala KSW. Miesięcznie obiekt odwiedza średnio ponad 40 000 osób, a w stacjach stacjach telewizyjnych ogólnopolskich i lokalnych odbyło się ponad 700 transmisji. Może warto przyjrzeć się umowie na wynajem obiektu między miastem a operatorem hali ? to powinien być dla miasta miodem i mlekiem płynący biznes. Jest czy nie ??? Gdzie są radni miasta Szczecin ? Hala powstała przecież z publicznych pieniędzy, czy nie ?
2017-08-21 17:15:20
Zaprzaństwo
Hala i to co się wokoło niej dzieje to tylko pretekst do tego by" siatkówkę" w Policach wygasić całkowicie.Zanosi się więc na to,że PiS szczeciński będzie grabarzem sportu w Szczecinie.Bo tu nie chodzi już tylko o siatkówkę,ale w tle jest też Pogoń.PiS stosuje strategię szantażu,szantażem wiążą grupy zawodowe,szantażem wiążą lokalne społeczności za pomocą kija i marchewki.To są naprawdę bolszewickie metody.Zbliżają się wybory więc takich wrzutek i zagrywek będzie cała masa.Za chwile się okaże że wielkie inwestycje też mogą być zagrożone jeżeli Brudzio i jego lokalni podnóżkowie nie pogrożą społeczeństwu palcem i nie zmobilizują do głosowania na PiS.Zabierzcie też matkom żłobki i przedszkola...śmiało nie bójcie się przecież możecie wszystko.
2017-08-21 15:53:50
zeta
Od sezonu 2016/2017 działacze PIS szeptali o zmianach nie tylko w klubie w składzie i teraz miejscu rozgeywania spotkań.Dobra zmiana w ZCh Police
2017-08-21 15:23:56
Zet
Ciche zapowiedzi powrotu do Polic chodziły jak PiS przejoł władze z ZCH Police jak mówili tak zrobili wystarczy zobaczyć skład na sezon 2017/2018. Dobra zmiana
2017-08-21 15:19:04
john dzwon
Pazerniaki z urzedu...niszcza wszystko jelopy...
2017-08-21 14:33:47
Mirek
Tak, Krzystek musi odejść. Ciekawe, co ma na ten temat do powiedzenia.
2017-08-21 14:33:07
Pazerna władza miasta
Pazerność rzadzacych nie zna granic. Wstyd
2017-08-21 14:32:10
Żenada
Tak PiS rządzi Szczecinem
2017-08-21 14:31:03
hahahaha
a ciecin tylko doiłby ... znaczy się to u nas sołtys jest a nie ..prezydent. Rada sołecka chyba też nie ma wpływu na działania urzędu i im podległych. Szkoda - i nie piszę tego jako kibic. Faktem jest że Azoty są bogate, jak na nasz regionik.. ale kto bogatemu zabroni grać w Zielonej Górze??
2017-08-21 14:14:37
Tyle w temacie.
Szczecin traci przez głupotę ludzi Krzystka.
2017-08-21 14:01:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy