wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Bratojev odchodzi z Espadonu

Siatkówka. Bratojev odchodzi z Espadonu

Siatkówka. Bratojev odchodzi z Espadonu
Data publikacji: 2016-10-06 18:21
Wywietleń: 1078 158086

Sztab szkoleniowy beniaminka siatkarskiej ekstraklasy Espadonu Szczecin odsunął bułgarskiego rozgrywającego Georgija Bratojewa od treningów. Zarząd prowadzi z nim rozmowy w celu rozwiązania kontraktu.

Klub w czwartek potwierdził informacje Kuriera sprzed dwóch dni, który jako pierwszy o tym poinformował.

- Kontrakt jeszcze nie został rozwiązany, ale na pewno Bratojew nie będzie grał w naszej drużynie. Od wtorku nie trenuje z zespołem. Nie zostanie także zgłoszony do składu na czwartkowy mecz z Resovią - poinformował Jarosław Marendziak odpowiadający za kontakty medialne szczecińskiego klubu.

Bułgar, mierzący 202 cm wzrostu, miał być największą gwiazdą zespołu i reżyserem gry szczecińskiej drużyny. Bratojew, to uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie, aktualny srebrny medalista Ligi Mistrzów.

W przeszłości był wybierany na najlepszego rozgrywającego Ligi Światowej i igrzysk olimpijskich w 2012 roku. Trzykrotny mistrz Bułgarii, srebrny medalista Igrzysk Europejskich w Baku i brązowy mistrzostw Europy z 2009 (Turcja).

- Przychodzę do Szczecina, bo jestem ciekawy poziomu PlusLigi, jednej z najmocniejszych lig w Europie. Całkiem nowy klub, to wielkie wyznawanie, bo od początku będę uczestniczył w budowie siły drużyny i szlifowaniu jej boiskowego charakteru - mówił Bratojew w lipcu, po podpisaniu umowy z Espadonem.

Od takiego zawodnika wymagano wiele. Tymczasem w pierwszym meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle mimo bardzo dobrego procentu dokładnego przyjęcia zagrywki (65 proc. w całym meczu, a w drugim secie nawet 71 proc.) drużyna ugrała w dwóch pierwszych setach zaledwie 15 i 11 punktów. Dopiero po zmianie rozgrywającego w trzeciej partii na Michała Sladecka skuteczność ataku zespołu się poprawiła.

- Nie był to pierwszy słaby występ Bułgara. W sparingach spisywał się podobnie. Stąd decyzja trenerów o rezygnacji z jego usług - mówi Marendziak.

W meczu z Resovią Espadon będzie mógł korzystać tylko z jednego rozgrywającego. Klub rozpoczął już poszukiwania następcy Bratojewa.

- Oczywiście to dla nas bardzo trudna sytuacja. Pilnie potrzebujemy w tej chwili rozgrywającego, w składzie mamy teraz tylko Michala Sladecka. Ale nie było wyjścia, dłużej czekać z decyzją nie mogliśmy - powiedział wiceprezes Espadonu Szczecin Zdzisław Gogol.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy