piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Bratojev dołączył do Espadonu

Siatkówka. Bratojev dołączył do Espadonu

Siatkówka. Bratojev dołączył do Espadonu
Data publikacji: 2016-08-09 18:16
Wywietleń: 920 147781

Georgi Bratojew, bułgarski rozgrywający Espadonu Szczecin, dołączył w poniedziałek wieczorem do treningów z drużyną tegorocznego beniaminka PlusLigi. W zespole, co możemy już potwierdzić oficjalnie, znaleźli się także Danaił Miluszew oraz Ivan Borovnjak, którzy w nadchodzącym sezonie także będą reprezentować barwy Espadonu.

Georgi, dlaczego wybrałeś grę w barwach Espadonu?

 Oferta ze Szczecina była pierwszą, jaką otrzymałem po zakończeniu ubiegłego sezonu i powiem szczerze, że nie musiałem się długo wahać. Przekonała mnie zarówno osoba dobrze mi znanego trenera Milana Simojlovicia, jak i rozmowa z Marcinem Nowakiem. To on przekonał mnie do projektu, który powstaje właśnie w Szczecinie. Drużyna stawia sobie wysokie cele, a w klubie naprawdę widać ambicję. Podoba mi się takie podejście i dlatego zdecydowałem, że chcę być częścią tego, co się tu wydarzy w nadchodzącym czasie. Przed nami niecałe dwa miesiące przygotowań, podczas których musi się nawiązać odpowiednie porozumienie między zawodnikami. Wierzę, że tego dokonamy i wspólnie zaliczymy bardzo udany sezon.

Których zawodników z obecnej kadry Espadonu znałeś przed przyjazdem do Szczecina?

 Przede wszystkim Dawida Murka, Michała Ruciaka i Marcina Wikę, którzy mają za sobą wiele występów w narodowej reprezentacji. Z Michałem mierzyliśmy się w spotkaniach międzynarodowych, ponieważ obaj graliśmy w kadrze w podobnym czasie. Dawid w reprezentacji występował wprawdzie nieco wcześniej, ale należał do ścisłej światowej czołówki na swojej pozycji, więc oczywiście często oglądałem go w akcji, a jego nazwisko było mi dobrze znane. Marcina najbardziej kojarzę z igrzysk olimpijskich sprzed ośmiu lat, ponieważ w tamtym czasie w Pekinie śledziłem niemalże każde spotkanie. Świetnie znam się też oczywiście z Danaiłem Miluszewem, z którym przez wiele lat grywaliśmy razem w kadrze. Z występów juniorskich przeciwko Serbom dobrze kojarzę też Ivana Borovnjaka.

Pierwszy trening już za panem, ale chyba jeszcze za wcześnie na wyciąganie wniosków o pełnym potencjale zespołu?

 Dokładnie tak. Żaden z nas nie jest jeszcze gotowy do gry na najwyższym poziomie, ponieważ wszyscy potrzebujemy solidnego okresu przygotowawczego. Sam nie miałem styczności z piłką przez ponad trzy miesiące, więc dobrze wiem, że przede mną jeszcze sporo roboty. Dlatego na razie skupmy się na ciężkiej pracy, a forma powinna powoli rosnąć z tygodnia na tydzień.

Jak ocenia pan poziom sportowy PlusLigi?

 Uważam, że to obecnie jedna z trzech najmocniejszych lig na świecie. Kluby z Polski regularnie odnoszą sukcesy w Europie i dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł uczestniczyć w tych rozgrywkach i na własnej skórze przekonać się o poziomie PlusLigi.

Wiele razy grałeś już na terenie Polski, więc na pewno masz zdanie o kibicach i dopingu, jaki podczas meczów gwarantują fani z naszego kraju…

 To prawda, rozegrałem tu już wiele spotkań w barwach klubowych oraz narodowych, więc o atmosferze podczas meczów w Polsce wiem całkiem sporo! Macie naprawę niesamowitych fanów, którzy prowadzą rewelacyjny doping. Nie wiem czy Polska dysponuje najlepszymi kibicami na świecie, ale na pewno jesteście pod tym względem w absolutnej czołówce. Duża w tym też zasługa reprezentacji narodowej, która swoimi sukcesami popularyzuje siatkówkę i zwiększa zainteresowanie tą dyscypliną sportu.

Jak pan ocenia szanse naszej reprezentacji na trwających obecnie igrzyskach?

 Myślę, że Polacy mają wszelkie argumenty, aby celować w strefę medalową. Przez ostatnie półtora roku zdarzyło się wam kilka lepszych wyników, ale nie da się ukryć, że były też gorsze chwile. Zeszłoroczne mistrzostwa Europy czy ostatnie finały Ligi Światowej to nie były najlepsze występy polskiej reprezentacji. Z drugiej jednak strony kadra pokazała wielkiego ducha walki, gdy ze stanu 0:2 dwukrotnie w ostatnim czasie potrafiła pokonać bardzo silną Francję. Igrzyska zawsze stoją na wysokim poziomie i jest tam wiele świetnie przygotowanych drużyn, ale jestem przekonany, że Polaków stać na to, aby wrócić do kraju z medalem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy