Niedziela 29 maja 2022r. 
REKLAMA

Policyjny duet na podium

Data publikacji: 2016-09-13 14:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:14
Policyjny duet na podium
 

Zakończyły się kynologiczne zawody psów policyjnych w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. W XVI Kynologicznych Mistrzostwach Policji uczestniczyło 17 drużyn z psami patrolowo-tropiącymi wytresowanymi do działań zarówno w kagańcu, jak i bez kagańca.

Zachodniopomorski garnizon reprezentowały dwa duety z Koszalina i z Białogardu.

Startujący byli podzieleni na 4 grupy i wzięli udział w 6 turniejowych konkurencjach. Były to: posłuszeństwo ogólne – 10 zadań realizowanych przy nodze przewodnika i z odległości oraz pokonywanie przeszkód terenowych, praca węchowa – tropienie śladów ludzkich na ścieżce o długości około 1 km oraz odnalezienie na niej 5 ukrytych przedmiotów należących do torującego ślad, pościg bez kagańca za osobą z odrzuceniem przedmiotu, czołowym atakiem pozoranta na psa i obroną przewodnika podczas konwoju, przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytej osoby – tym razem w pojeździe dostawczym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz test wiedzy (50 pytań), z zakresu programu nauczania na kursie specjalistycznym dla przewodników psów patrolowo-tropiących.

Z zadaniami wymagającymi m.in. zgrania, wzajemnego zrozumienia, wiedzy i sprytu bardzo dobrze poradził sobie duet z KPP w Białogardzie.  W klasyfikacji indywidualnej mł. asp. Damian Kowalenko i pies Gabazon zajęli III miejsce. W klasyfikacji grupowej nasza drużyna uplasowała się na czwartym miejscu. 

(I)

Fot. (policja)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pipi
2016-09-13 16:51:31
- lubieą jak "pies" prowadzi psa na smyczy i do tego w kagańcu. Fajne "ciapki" - obaj.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA