środa, 30 września 2020.
Strona główna > Sport > Ponad 850 pocisków artyleryjskich na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie

Ponad 850 pocisków artyleryjskich na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie

Ponad 850 pocisków artyleryjskich na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie
Data publikacji: 2020-08-07 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-10 17:04
Wywietleń: 977 468657

Najwięcej, bo w sumie aż ponad 850 sztuk, było pocisków artyleryjskich. Na dalszych miejscach znalazły się granaty przeciwpiechotne i ręczne. Miasto podsumowało militarne pozostałości II wojny światowej odnalezione na terenie budowy Stadionu Miejskiego w Szczecinie.

Z podsumowania wynika, że od chwili rozpoczęcia robót budowlanych, na terenie inwestycji doszło do kilkunastu interwencji saperów. Do momentu wywiezienia potencjalnie niebezpiecznych materiałów i dokładnego sprawdzenia terenu wokół znaleziska, prace na budowie były wstrzymywane.

Większość pozostałości po II wojnie światowej odkryto podczas prac przy budowie nowych trybun – południowej i zachodniej. Rozpoczęcie robót budowlanych na trybunie wschodniej, również przyczyniło się do wielokrotnych interwencji patrolu saperskiego.

Do tej pory, z terenu budowy wywieziono ponad 1000 pocisków, nabojów, łusek i innych potencjalnie niebezpiecznych materiałów. Są to:

  • pociski artyleryjskie typu A (do 75 mm) – 583 szt.
  • pociski artyleryjskie typu B (od 76 do 105 mm) – 271 szt.
  • granaty przeciwpiechotne – 36 szt.
  • granaty ręczne – 23 szt.
  • inne (naboje, łuski, czepce balistyczne) – 166 szt.

Wykonawcą inwestycji jest Konsorcjum: Stadion Szczecin Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. Sp. J. Nadzór sprawuje Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Oprac. (k) 

Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Ponad 850 pocisków artyleryjskich na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie Ponad 850 pocisków artyleryjskich na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie Ponad 850 pocisków artyleryjskich na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie Ponad 850 pocisków artyleryjskich na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie Ponad 850 pocisków artyleryjskich na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie Ponad 850 pocisków artyleryjskich na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie