Piątek, 17 maja 2024 r.

Pływanie. Pierwsze medale i kwalifikacje na ME

Data publikacji: 01 czerwca 2022 r. 13:47
Ostatnia aktualizacja: 01 czerwca 2022 r. 13:47
Klaudia Tarasiewicz wprost z lubelskiego basenu udała się do Portugalii na juniorskie mistrzostwa Europy na wodach otwartych. Fot. MKP Szczecin

Już pierwszego dnia pływackich mistrzostw Polski seniorów rozgrywanych w Lublinie dwa medale wywalczyli zawodnicy MKP Szczecin. Mistrzyniom Polski na 800 m została 18-letnia Klaudia Tarasiewicz, a srebro na 50 m stylem dowolnym zdobył Karol Ostrowski.

Klaudia Tarasiewicz na mecie swojego dystansu uzyskała czas 8.43,43 o ponad sekundę wyprzedził wicemistrzynię kraju Aleksandrę Knop z UKS 190 Łódź. Wynik szczecinianki dał jej kwalifikacje na sierpniowe mistrzostwa Europy seniorów w Rzymie. Zaraz po swoim starcie w Lublinie szczecinianka udała się do Portugalii, gdzie wystartuje w mistrzostwach Europy juniorów na oceanie na dystansie 10 km.

Kwalifikację na mistrzostwa Europy uzyskał także trenujący aktualnie w USA Karol Ostrowski. Szczeciński olimpijczyk na mecie 50 m stylem dowolnym uzyskał wynik 22,21 przegrywając z Pawłem Juraszkiem o 0,06 sekundy. Dla zawodnika AZS AWF Katowice było to piąte z rzędu mistrzostwo Polski wywalczone na tym dystansie.

Mistrzostwa w Lublinie potrwają do soboty, a kolejnych medalowych szans obok Karola Ostrowskiego na 100 m upatruje się jeszcze w występach Filipa Zaborowskiego na 400 i 800 m stylem dowolnym.