Wtorek, 16 lipca 2024 r.

Pływanie. Mistrzostwa Polski w Olsztynie. Grad medali MKP Szczecin

Data publikacji: 30 kwietnia 2023 r. 13:00
Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2023 r. 13:30

Dwanaście medali wywalczyli szczecińscy pływacy na mistrzostwach Polski seniorów w Olsztynie, ale żadnemu z zawodników Miejskiego Klubu Pływackiego nie udało się uzyskać minimum na mistrzostwa świata. W klasyfikacji medalowej mistrzostw MKP Szczecin zostało sklasyfikowane na czwartym miejscu.

Dobrą dyspozycję zaprezentował w Olsztynie trenujący od kilku miesięcy w Szczecinie Konrad Czerniak. Podopieczny trenera Oskara Krupeckiego triumfował na 50 m stylem motylkowym z czasem 23.35, a na mecie wyprzedził swojego młodszego klubowego kolegę Kacpra Czaplę (23.7). Czerniak w porannych eliminacjach tej konkurencji  uzyskał jeden z najlepszych wyników w karierze (23.24). Do miniumum na MŚ zabrakło zaledwie 0.20 sekundy, a do własnego rekordu Polski sprzed 8 lat 0.17 sekundy. Czerniak został też wicemistrzem kraju na 50 m st. dowolnym (22,41), przegrywając złoto z Pawłem Juraszkiem.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała w Olsztynie Wiktoria Guść. Na 400 m st. dowolnym uzyskała czas 4:14.74, a na 200 m st. dowolnym 2:00.30. Na tym krótszym dystansie brąz wywalczyła jeszcze Klaudia Tarasiewicz z  MKP Szczecin (2:02.60).  Tarasiewicz zdobyła też złoto na 800 m st. dowolnym (8:44.52) i była druga na 1500 m st. dowolnym (16:57.70).

Dwa medale zdobył na olsztyńskich mistrzostwach Polski Filip Zaborowski. Zawodnik MKP wygrał rywalizację na 400 m st. dowolnym (3:53.57) i był trzeci na 800 m st. dowolnym (8:09.37)

Medalowa kolekcję MKP Szczecin uzupełnił srebrny krążek sztafety 4x100 m stylem dowolnym mężczyzn. (woj)