poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłkarskie święto dzieciaków

Piłkarskie święto dzieciaków

Piłkarskie święto dzieciaków
Data publikacji: 2016-06-03 06:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-03 06:45
Wywietleń: 836 136213

Muzyczna gwiazda, mecz Pogoń Stars z rówieśnikami z Lecha Poznań, Dzień Dziecka na sportowo - to tylko mała zapowiedź tego co czeka nas na stadionie przy ul. Karłowicza w piątek (3 czerwca) w godz. 9.30-16.15. Siódma edycja finału Mini Mundialu zapowiada się w wyjątkowej oprawie.

- Nie chcemy zdradzać, kto zaśpiewa dla uczestników i kibiców Mini Mundialu - mówił Grzegorz Matlak, który jest pomysłodawcą turniejów uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. - Piłkarskie zmagania będą w bardzo godnej oprawie, bo nasz gość to prawdziwa gwiazda. Dzięki współpracy z Pogonią Szczecin finał będzie wyjątkowy. I po raz drugi w międzynarodowej obsadzie.

Już od ponad miesiąca w Gryfinie, Widuchowej, Dobrej, Nowym Warpnie, Międzyzdrojach i Kołbaskowie trwała walka o udział w szczecińskich zmaganiach. Talenty, które dzięki Mini Mundialowi wypłynęły na szerokie wody, są już w reprezentacjach Polski. Tym razem trenerzy klubowi bordowo-granatowych dokonają przeglądu futbolowych kadr na miejscu.

– Świętej Pamięci Włodek Obst, był na każdych gminnych eliminacjach - powiedział G. Matlak. - Miał nieprawdopodobny dar wyławiania piłkarskich talentów. Właśnie dla Niego, do programu Mini Mundialu włączyliśmy zawody dla dzieci z klas I i II. „Małe gry” będą miały debiut w miejscu, które było dla mojego trenera wyjątkowe.

Piłkarskie zmagania na „Pogonce”, to tylko fragment tego, co czeka na kibiców w najbliższy piątek. Z tej okazji sportowy Dzień Dziecka będą mieli młodzi piłkarze Dumy Pomorza. Trenerzy grup młodzieżowych przyjrzą się młodemu narybkowi.

W przerwach pomiędzy rywalizacją piłkarek i piłkarzy, też nie będzie nudy.

- Przygotowaliśmy atrakcje dla całych rodzin - dodał G. Matlak. - Punktem kulminacyjnym będzie ceremonia wręczenia nagród. Ktoś przegra ktoś wygra, ale wszystkie dzieciaki poczują się w tym dniu zwycięzcami. Taka idea przyświeca nam od siedmiu lat.

Grzegorz SURDYK

 

Na zdjęciu: W Mini Mundialu grają wspólnie chłopcy i dziewczynki.

Fot. Sports Academy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy