piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. I wszystko jasne...

Piłka nożna. I wszystko jasne...

Piłka nożna. I wszystko jasne...
Data publikacji: 2016-05-31 07:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-31 13:54
Wywietleń: 828 135924

Zespoły Niemiec i Szwajcarii uzupełniły stawkę drużyn, które w piątek (3 czerwca) zagrają w wielkim finale Mini Mundialu na stadionie Pogoni Szczecin. W Pargowie, gdzie rozgrywana była ostatnia tegoroczna eliminacja, zjawiły się prawdziwe tłumy. Piłkarskiej rywalizacji uczniów ze szkół podstawowych gminy Kołbaskowo towarzyszyła „Ćwiartka Bielika”.

W niedzielę wojewódzką stolicą sportu amatorskiego było Pargowo. To właśnie tam poznaliśmy ostatnie ekipy, które w najbliższy piątek będą rywalizować o złote medale 7. edycji Mini Mundialu. Na stadion Pogoni zawitają młode piłkarki i piłkarze reprezentujący szkoły podstawowe z Przecławia i Kołbaskowa.

Oba zespoły w trakcie całych gminnych eliminacji straciły jednego gola. Do „niemieckiej” siatki trafił w spotkaniu kończącym zmagania w kategorii młodszej, reprezentant Portugalii. Wynik tego meczu był jednak ustalony wcześniej. Nieco więcej problemów zachodnim sąsiadom sprawił w pierwszym meczu Ekwador. Jak się okazało później, wygrana Niemiec 2:0, zapewniła uczniom z Przecławia udział w wielkim finale.

Jak burza przez eliminację przeszli Szwajcarzy, a Helweci ani razu nie wyciągali piłki z siatki. Skuteczna defensywa okazała się kluczem do wygranej. Obrona obroną, ale gole zdobywane przez uczniów z Kołbaskowa były przedniej marki. Zwycięska ekipa może okazać się czarnym koniem wielkiego finału.

Zmaganiom piłkarskim towarzyszyła biegowo-rowerowa „Ćwiartka Bielika”. Meta usytuowana była tuż przy boisku, na którym rozgrywany był Mini Mundial. Zatem zwycięzcy eliminacji gminy Kołbaskowo oklaskiwani byli na scenie przez tłumy ludzi. To była fantastyczne sportowe święto. Kołbaskowo - dziękujemy i do zobaczenia.

W gminie Kołbaskowo w kategorii młodszej zwyciężyła drużyna Niemiec (ZPO Przecław), przed Ekwadorem (ZPO Kołbaskowo) i Portugalią (ZPO Będargowo), a w kategorii starszej najlepsza okazała sie drużyna Szwajcarii (ZPO Kołbaskowo) wyprzedzając Belgię (ZPO Przecław) i Ukrainę (ZPO Będargowo). Najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami zostali: Piotr Sulej (Niemcy), Anastazja Gral (Ekwador), Andrey Hofman (Szwajcaria) i Martyna Szymczyk (Belgia); najlepszymi bramkarzami: Bartosz Dzikowski (Ekwador) i Jakub Rachwał (Ukraina); królami strzelców: Aleks Urbański (Niemcy) i Maciej Lasota (Szwajcaria), turbo-kozakami: Jakub Stateczny i Dominik Lorenc (Szwajcaria); cieszynkę indywidualną otrzymał Adrian Kmieciak (Niemcy), najładniejszą bramkę turnieju zdobył Dawid Sawa (Szwajcaria), a nagrody fair-play przypadły Portugalii i Ukrainie.

Grzegorz SURDYK

Na zdjęciu: Eliminacje Mini Mundialu w Pargowie

Fot. Sports Academy

Komentarze

polek
Mini Mundial i ani słowa w artykule o p.Florianie Krygierze.Brawo redaktorku!
2016-05-31 13:43:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”