Piłka ręczna. Wyjazdowe zwycięstwo szczypiornistek Pogoni

Data publikacji: 16 kwietnia 2023 r. 20:21
Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2023 r. 22:21

W meczu 19. kolejki I ligi grupy A piłkarek ręcznych, drużyna SPR Pogoni Szczecin wygrała na wyjeździe z SMS ZPRP II Płock 34:26.

I liga grupa A:

SMS ZPRP II Płock - SPR POGOŃ Szczecin 26:34 (10:15);

POGOŃ: Korniluk, Ćwiertnia - Zimnicka 8, Kuźmińska 7, Rancić 5, Onifaciuk 4, Ślęzak 3, Panczenko 2, Jałowicka 2, Gierat 2, Komorniak 1, Niełacna

Po 10. minutach szczecinianki prowadziły 7:4 i utrzymywały przewagę do końcówki pierwszej połowy, a po dwóch kontratakach powiększyły prowadzenie do pięciu bramek.

Po przerwie Pogoń kontrolowała to spotkanie. Zespół ze Szczecina wykorzystywał częste straty piłki, które przydarzały się płocczankom i wygrał drugą połowę 19:16, a cały mecz ośmioma bramkami.

Dla Pogoni 8 bramek rzuciła Zuzanna Zimnicka. Po tym spotkaniu szczypiornistki Pogoni zajmują trzecie miejsce w tabeli. (c)(p)