Piłka ręczna. Przerwana seria szczypiornistek Pogoni [GALERIA]

Data publikacji: 19 marca 2023 r. 20:08
Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2023 r. 21:08
Piłka ręczna. Przerwana seria szczypiornistek Pogoni

W meczu 16. kolejki I ligi grupy A piłkarek ręcznych, osłabiona drużyna SPR Pogoni Szczecin przegrała u siebie z czwartym w tabeli SPR Samborem Tczew 26:30.

I liga grupa A: SPR POGOŃ Szczecin - SPR Sambor Tczew 26:30 (13:13);

POGOŃ: Adamska - Rancić 10, Komorniak 4, Ślęzak 4, Niełacna 3, Nowak 2, Gierat 1, Wilanowska 1, Izdebska 1, Koconowska, Królikowska, Nawrocka, Jurczyk

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły szczecinianki i po 10. minutach prowadziły 8:3. W pierwszej kwadransie rywalki Pogoni nie miały szczęścia i trzy razy trafiły w słupek. Z biegiem czasu zaczęły odrabiać straty, a pod koniec pierwszej połowy, grając z kontry, doprowadziły do wyrównania.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły tczewianki, które uzyskały dwubramkową przewagę, a z czasem ją powiększały. W 43. minucie Sambor prowadził już 22:18. Wtedy o czas poprosiły gospodynie, ale niewiele to pomogło, gdyż zespół z Tczewa do końca kontrolował spotkanie, ostatecznie zwyciężając czterema bramkami.

Seria szczecinianek wynosząca 11 spotkań bez porażki została przerwana. Pogoń zagrała w tym meczu znacznie osłabiona, a w pierwszej połowie parkiet z powodu kontuzji prawego kolana opuścić musiała Kaja Izdebska. Dla Pogoni 10 bramek rzuciła Milica Rancić, natomiast w zespole rywalek wyróżnić należy Katarzynę Zduniak, autorkę 7 trafień. (c)(p)