wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. W Koszalinie o Final Four (ROZMOWA)

Piłka ręczna. W Koszalinie o Final Four (ROZMOWA)

Piłka ręczna. W Koszalinie o Final Four (ROZMOWA)
Data publikacji: 2016-03-30 09:51
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-30 13:43
Wywietleń: 1062 126209

Rozmowa z Adrianem Struzikiem, trenerem piłkarek ręcznych Pogoni Baltica

PIŁKARKI ręczne Pogoni Baltica rozegrają dziś w Koszalinie rewanżowy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski z Energą AZS i aby awansować do turnieju finałowego tych rozgrywek muszą wygrać różnicą przynajmniej trzech bramek. Pierwszy mecz obu drużyn w Szczecinie zakończył się sensacyjnym zwycięstwem akademiczek 25:23.

- Pogoń Baltica przegrała przed tygodniem pierwszy mecz we własnej hali, a w pojedynku tym zdobyła tylko 23 bramki. Czy to reprezentacyjna przerwa wybiła szczeciński zespół z rytmu, czy może rywalki z Koszalina postawiły tak trudne warunki?

- Dobrze, że ta przegrana przytrafiła się właśnie w Pucharze Polski. O porażce z akademiczkami zadecydowała przede wszystkim duży liczba błędów. Popełniliśmy ich o dziesięć więcej od AZS-u. Gdyby przełożyło się to na rzuty, to przy naszej skuteczności w tym meczu wynoszącej 60 procent mielibyśmy na koncie około 6 bramek więcej.

- Bezpośrednia rywalizacja z AZS jest w tym sezonie wyjątkowo wyrównana. Czy zespół z Koszalina, jest tym z którym gra się wam w kraju najtrudniej?

- Nie zgadzam się z opinią, że zespół z Koszalina nam nie leży. Bezpośrednim meczom towarzyszą duże emocje związane z całą derbową otoczką, ale na pewno nie jest to drużyna, na którą nie potrafimy znaleźć sposobu.

- W meczu przed tygodniem kontuzji nabawiła się Kamila Szczecina. Czy podstawowa obrotowa drużyny zagra dziś Koszalinie?

- To był drobny uraz i Kamila jest już w pełni zdrowa. Do drużyn dołączy też nieobecna w meczu w Szczecinie Małgorzata Stasiak. Po za Ligią Costą, która już wznowiła treningi, jedziemy podbić Koszalin pełną armią.

- Puchar Polski Pogoń Baltica traktuje równie prestiżowo, co rozgrywki ligowe?

- W lidze i Pucharze Polski chcemy wygrywać kolejne mecze. Byliśmy już dwukrotnie w Final Four i chcemy zagrać w nim kolejny raz. Mecze pucharowe to też kolejne doświadczenia przed decydującą batalią w superlidze.

- Jeżeli uda się awansować do Final Four, to czy Pogoń Baltica będzie się starać o organizację turnieju finałowego Pucharu Polski?

- To pytanie trzeba kierować do prezesa. Moim zdaniem byłoby dobrze dla nas, szczecińskiej piłki ręcznej i całego miasta byłoby organizować tę imprezę. W Szczecinie nie ma zbyt wielu imprez tej rangi.

Rozmawiał Wojciech TACZALSKI

Komentarze

Gdynia z Kosalinem
Mam nadzieję że dzisiaj też przegracie Gdynia jest za Koszalinem
2016-03-30 13:17:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy