Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Trzy szczecinianki w kadrze na ME

Data publikacji: 28 listopada 2016 r. 16:00
Ostatnia aktualizacja: 28 listopada 2016 r. 16:00

Trzy piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin: Adrianna Płaczek, Patrycja Królikowska i Kamila Szczecina znalazły się w reprezentacji Polski na rozpoczynające się 4 grudnia mistrzostwa Europy w piłce ręcznej.

Trener Leszek Krowicki skreślił trzy nazwiska z listy zawodniczek powołanych na zakończony w niedzielę towarzyski turniej w Hiszpanii, gdzie biało-czerwone zajęły drugie miejsce. Wśró nich nie było jednak szczecinianki.

Kamila Szczecina była najskuteczniejszą zawodniczką meczu z Japonią, a Patrycja Królikowska zdobyła najwięcej goli w finałowym spotkaniu z Hiszpanią. Obie zatem doskonale wykorzystały turniej do przekonania do siebie selekcjonera.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 4-18 grudnia w Kristianstad i Goeteborgu. Biało-czerwone zmierzą się w grupie B z Francją, Holandią i Niemcami. Wszystkie mecze pierwszej fazy rozegrają w Kristianstad.

Tytułu broni Norwegia, która przed dwoma laty w finale w Budapeszcie pokonała Hiszpanię 28:25. (par)