środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Rewanż za finał (ROZMOWA)

Piłka ręczna. Rewanż za finał (ROZMOWA)

Piłka ręczna. Rewanż za finał (ROZMOWA)
Data publikacji: 2016-10-28 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-28 11:03
Wywietleń: 568 166881

Rozmowa z Adrianną Płaczek, bramkarką Pogoni Baltica

PIŁKARKI ręczne Pogoni Baltica mają w tegorocznych rozgrywkach superligi komplet zwycięstw. W sobotę szczecinianki czeka jednak najtrudniejszy sprawdzian w sezonie – mecz z mistrzyniami Polski Selgrosem Lublin.

– Czy mecz z mistrzyniami Polski powoduje dodatkową mobilizację?

– Oczywiście, że tak. Do tego meczu przygotowujemy się już od dłuższego czasu. Analizujemy występy i grę Selgrosu i jeśli zraelizujemy założenie taktyczne możemy być spokojne o zwycięstwo.

– W poprzednich rozgrywkach w sezonie zasadniczym Pogoń Baltica dwukrotnie pokonała Selgros, ale już w finale play-off wygrała tylko jedno z czterech spotkań. Jak pani myśli dlaczego tak potoczyła się decydująca o mistrzostwie Polski batalia?

– Myślę, że przerosła nas presja i stawka spotkań finałowych. Po raz pierwszy grałyśmy o złoty medal superligi, podczas gdy dla Selgrosu był to już kolejny finał z rzędu. Doświadczenie było po stronie lublinianek.

– Przed nowym sezonem w Pogoni Baltica doszło do tylko jednej zmiany kadrowej, podczas gdy z Selgrosu odeszły dwie podstawowe zawodniczki. Czy można powiedzieć, że Pogoń Baltica się wzmocniła, a Selgros osłabił?

– Na pewno na naszą korzyść przemawia to, że gramy w niemal niezmienionym składzie kolejny sezon. Selgros stracił Quintano i Dżukiewa, ale dołączyły młode zawodniczki. Ostatni mecz z Zagłębiem pokazał, że połączenie młodości z doświadczeniem dobrze fukcjonuje.

– Wróćmy jeszcze do reprezentacji, do której w ostatnim czasie regularnie powoływanych jest pięć zawodniczek Pogoni Baltica. Czy fakt, że asystentem trenera Leszka Krowickiego jest Adrian Struzik zdecyduje, że szczeciniaki pojadą w komplecie na grudniowe mistrzostwa Europy do Szwecji?

– O tym kto pojedzie na mistrzostwa Europy będzie decydowała aktualna dyspozycja i na pewno nie będzie miało znaczenia, że asystentem w kadrze jest nasz klubowy trener Adrian Struzik. Chciałabym, abyśmy pojechały do Szwecji w jak najliczniejszej klubowej grupie. Rozmawiał Wojciech TACZALSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy