Piłka ręczna. Trzecia z rzędu wygrana Sandry SPA Pogoni

Data publikacji: 17 lutego 2024 r. 22:27
Ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2024 r. 22:50
Szczecinianie pokonali studentów z Białej Podlaskiej. Fot. Ryszard PAKIESER

Po emocjonującym meczu szczecińscy szczypiorniści zwyciężyli we własnej hali w pojedynku z zespołem studentów AZS AWF.

Liga Centralna piłkarzy ręcznych: SANDRA SPA POGOŃ Szczecin - AZS AWF Biała Podlaska 28:23 (15:14)

POGOŃ: Maksym Wiunyk, Grzegorz Jagodziński - Filip Wrzesiński 8, Grzegorz Nowak 8, Patryk Krok 4, Adam Biały 3, Jakub Polok 3, Hubert Wiśniewski 2, Eliasz Kapela, Adam Stępień, Bartosz Karbownik

W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane i długo utrzymywał się wynik remisowy. Do szatni w lepszych humorach schodzili gospodarze, którzy na sekundę przed przerwą zdobyli bramkę oznaczającą prowadzenie.

Po zmianie stron lepiej wyglądali szczecinianie i po 10 minutach odskoczyli rywalom na pięć bramek. Przewaga ta utrzymywała się do 50. minuty. Wtedy goście wzięli czas i przy dekoncentracji miejscowych zbliżyli się na dwa trafienia (25:23). Końcówka meczu to przebudzenie Sandry, skuteczna gra i zasłużone zwycięstwo, które tylko przez moment drugiej połowy było zagrożone.

Po tym spotkaniu Pogoń przeskoczyła swojego przeciwnika w tabeli i z dorobkiem 31 punktów awansowała na III miejsce. ©℗ (PR)