Piłka ręczna. Wysoka wygrana szczypiornistek Pogoni

Data publikacji: 04 lutego 2024 r. 20:46
Ostatnia aktualizacja: 05 lutego 2024 r. 08:36

W 12. kolejce Ligi Centralnej Kobiet, piłkarki ręczne SPR Pogoni pokonały na wyjeździe SPR Gdynia.

SPR Gdynia - SPR Pogoń Szczecin 22:32 (11:13)

SPR Pogoń: Zimny, Ćwiertnia, Adamska - Zimnicka 11, Koprowska 4, Jakóbowska 3, Białowąs 2, Jałowicka 2, Oleśkiewicz 2, Włodarczyk 2, Nawrocka 2, Piotrowska 1, Sikora 1, Niełacna 1, Panczenko 1.

Przez pierwszy kwadrans pojedynek był bardzo zacięty i długo utrzymywał się wynik remisowy. W pewnym momencie szczecinianki uciekły rywalkom na trzy bramki, ale za chwilę prowadziły już tylko jednym golem. Wtedy o czas poprosiła trenerka SPR Pogoni - Alicja Ślęzak. Pogoń zareagowała pozytywnie i zaczęła oddawać skuteczne rzuty, na przerwę schodząc z dwubramkową przewagą.

Wyrównana pierwsza połowa zapowiadała emocje po przerwie, ale nic takiego nie miało miejsca. Ekipa z grodu Gryfa systematycznie powiększała przewagę, a gdynianki popełniały proste błędy w ataku i często gubiły piłkę. Pogoń rozgrywała bardzo dobre spotkanie, w czym prym wiodła Zuzanna Zimnicka, która w drugiej połowie zdobyła 4 bramki z rzędu. Po 50. minutach zespół ze Szczecina prowadził dziewięcioma golami (25:16) i spokojnie dowiózł zwycięstwo do końca.

Po tym meczu SPR Pogoń Szczecin awansowała na siódme miejsce w tabeli. ©℗ (PR)